Bakan Çağlayan'dan öğrencilere harçlık

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Mersin'de okul birincisi 91 öğrenciye 'karne hediyesi'olarak kendi milletvekili maaşından 200'er lira verdi

Giriş Tarihi: 11.6.2013
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Mersin Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MESİAD) 9'uncu Yılın İş İnsanı ve Girişimcisi Ödül Töreni ve Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD) tarafından düzenlenen Eğitimde Başarı Ödül Töreni'ne katıldı. Bakan Çağlayan MÜSİAD'ın ödül töreninde, okullarının birincisi olan 91 öğrenciye, sadece eğitim için harcadığını söylediği milletvekili maaşından karne hediyesi olarak 200'er lira verdi.

SİZ DEVRALACAKSINIZ

MESİAD ödül töreninde Türkiye'nin bugün geldiği noktanın önemli, hedefinin ise büyük olduğunu vurgulayan Çağlayan, "Türkiye yıllarca orta gelir tuzağına mahkum edildi. Oysa bugün Türkiye görüldü ki, geçtiğimiz 10 yılda ekonomisini 3 katından, ihracatını 4 katından, kişi başına gelirini 3,5 katından fazlaya katladı. Bunlar yetmez, daha gitmemiz gereken önemli bir yol var" dedi. MÜSİ- AD Eğitimde Başarı Ödül Töreni'nde yaptığı konuşmada ise Bakan Zafer Çağlayan, Türkiye'nin dünyada hemen her alanda önemli başarılar elde ettiğini vurguladı. Çağlayan, salondaki gençlere seslenerek "Atalarımızdan miras almış olduğumuz ülkemizi biz 2023'e hazırlarken, 2023'te de Türkiye'nin yönetiminde söz sahipliğini siz bizlerden devralacaksınız" diye konuştu.

KARNE HEDİYESİ
Eğitimi ve eğitime verilen desteği çok önemsediğini de dile getiren Çağlayan, "Söylememem gerektiğini biliyorum ancak söylemek zorundayım, sanayicilikten geldiğim için, milletvekili olduğum günden bugüne kadar maaşımın tek kuruşuna el sürmedim. 6 yıldır almış olduğum milletvekili maaşımın tamamını burs isteyen öğrencilere veriyorum. Eğer kabul ederseniz buradaki 91 gencimize, ben de bir karne harçlığı olarak, şahsi hesabımdan 200'er lira karne harçlığı vermek istiyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Çağlayan'dan öğrencilere harçlık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN