Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık ordusuna taze kan geldi

Kahramanmaraş Nezihe Öksüz Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, yeni mezunlarını düzenlenen törenle sağlık ordusuna yeni isimler kazandırdı

Giriş Tarihi: 13.6.2013
Kahramanmaraş'ta 2008 yılında yeniden faaliyet göstermeye başlayan ve alanında bölgenin en büyük okullarından biri olan Nezihe Öksüz Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, sağlık ordusuna uzun yıllar hizmet edecek yeni neferler, kazandırdı. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen mezuniyet töreni büyük heyecan ve coşkuya sahne oldu.

CİDİ YATIRIM
Okul Müdürü Mehmet Akarsu 4 bölüm, 20 şube ve 560 öğrencisiyle bölgenin en büyük sağlık meslek liselerinden birisi durumunda olduklarını belirterek, "İlimizde duyarlı insanların son yıllarda sağlık alanına yaptıkları ciddi yatırımlar ve insan sağlığına verilen önemin artması sektörde yetişmiş eleman ihtiyacını da beraberinde getirmiştir. Bu durum, sağlık meslek liselerine olan ilgiyi artırmıştır" dedi.

DUYGULU KONUŞMA
Vali Şükrü Kocatepe'nin de katıldığı törende Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan ile sağlık teşkilatına uzun yıllar hizmet eden Milletvekilleri Dt. Sıtkı Güvenç ve Dr. Yıldırım Ramazanoğlu birer konuşma yaparak öğrencilere başarılar diledi. Mezunlar adına konuşan Songül Solak "Küçücük birer çocuk olarak geldiğimiz bu okuldan hemşire, acil tıp teknisyeni olarak mezun oluyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık ordusuna taze kan geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN