Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ayrıcalıklı kolejin mezunları gururlu

"Council of International Schools" tarafından akredite edilen Türkiye'de sadece 17 okuldan biri olan Çağ Koleji'nden mezun olan öğrenciler, "Diplomamızı gururla taşıyacağız" dedi

Giriş Tarihi: 15.6.2013
Çağ Eğitim Kurumları'nın gözbebeği olan Çağ Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencileri mezun olmanın sevincini yaşadı. Okul bahçesinde düzenlenen muhteşem törende Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, Çağ Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Bayboğan, Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çetin Bedestenci, Çağ Koleji Müdürü Fatma Eroğlu, öğretmenler, öğrenci velileri ve mezun öğrenciler hazır bulundu.

"ŞİMDİ SİZE ÇOK İMRENDİM"
Öğrencilerin Almanca, İngilizce ve Türkçe yaptığı konuşmalardan sonra mikrofona gelen Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çetin Bedestenci, anaokulundan üniversiteye uzanan eğitim yolunda en iyiye ulaşmayı hedeflediklerini belirterek, öğrencilere üniversite hayatlarında başarılar diledi. Çağ Koleji'nin başarılarından övgü ile bahseden Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, "İki yabancı dil öğrenerek mezun olan öğrencilerimizin üniversitede yaşamında başarısız olmasına imkan yok. Keşke bizim zamanımızda Çağ Koleji olsaydı da böyle okullarda okuyabilseydik. Şimdi size çok imrendim" diyerek Anadolu Lisesi birincisi Bahar Öylü'ye diplomasını ve belgesini verdi. Öğrenciler, şans ve bereket getirdiğine, problemlerden, endişelerden arındırdığına inanılan dilek balonlarını bir dilek tutarak göklere uçurdu. Büyük bir coşkunun yaşandığı anlarda aileler de çocuklarını yalnız bırakmadı ve onların mutluluklarını paylaştı.

"SİZİNLE GURUR DUYUYORUM"
"Council of International Schools" tarafından akredite edilen Türkiye'de sadece 17 okuldan biri olan Çağ Koleji'nin tek hedefinin eğitimin her alanında başarıya odaklanan, kendini aşmış, özgüveni gelişmiş öğrenciler yetiştirmek olduğunu belirten Çağ Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Bayboğan, "Okulumuzdan mezun olan tüm öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Biliyoruz ki onlar uluslararası standartlarda eğitim aldıkları için hayatlarının her evresinde fark yaratacaklar" dedi. Mezun öğrencilerden Hatice Kökten ile Hüseyin Şan belgelerini veren Gökhan Bayboğan her iki öğrenciye başarılar diledi.

"VAR GÜCÜMLE ÇALIŞTIM"
Anadolu Lisesi birincisi Bahar Öylü, zorlu eğitim maratonundan yüzünün akı ile çıktığını belirterek, "Ailem beni Çağ Koleji'ne gönderirken ağır bir yükün altına girdi. Onların emeğini boşa çıkarmamak için var gücümle çalıştım ve birincilikle mezun oldum. Hedefim Diş Hekimliği ya da Eczacılık eğitim almak" dedi. Mezun öğrencilerden Eylem Buse İzci ise, sanata olan hayranlığını tiyatro veya konservatuar eğitimi alarak gidermeyi istediğini ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayrıcalıklı kolejin mezunları gururlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN