Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Houston ile ilişkiler giderek gelişiyor

Giriş Tarihi: 15.6.2013

Nisan ayında Zihni Aldırmaz'ın ziyaretinde partner şehir protokolü imzalanan Houston'dan gelen konuklar Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın bir heyetle Nisan ayında ziyaret edip, "Partner Şehir" protokolü imzaladığı ABD'nin Teksas eyaletinin Houston kentinden bir heyet Adana'da ağırlandı. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz Houston'dan gelen Türk-Amerikan Ticaret Odası Başkanı Tarık Çelik, Vietnam-Amerikan Ticaret Odası Başkanı Dr. Victoria Bryant, Houston Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Dr. Farhang Niroomand ve Ricmond Ekonomik Kalkınma Konseyi Başkanı Allison Wen'den oluşan heyetle buluştu.

DAHA İYİ NOKTALARA GELECEĞİZ

Konuklarıyla makamında biraraya gelen Zihni Aldırmaz, protokol imzalanmasının ardından iki kent arasındaki ilişkilerin süratle geliştiğine dikkat çekti. Zihni Aldırmaz, "Her iki kentin de çok önemli özellikleri var. Bu işbirliğinin hem Adana'ya hem de Houston'a önemli kazanımlar getireceğine inanıyorum. Karşılıklı ziyaretlerle bu işbirliği çok daha önemli noktalara gelecektir. Sizleri her zaman Adana'da görmekten mutlu oluruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Houston ile ilişkiler giderek gelişiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN