Macit ağa köylerde

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Silifke ve Mut ilçeleriyle ve köylerde incelemelerde bulunarak, yetkililerden ve bölge halkından sorunlar hakkında bilgi aldı

Giriş Tarihi: 17.6.2013
Mersin'in Silifke ve Mut ilçelerini ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Silifke'nin girişinde kalabalık bir araç konvoyu ile karşılandı. Beraberindeki daire başkanları ve müdürlerle esnafları ziyaret eden Başkan Özcan, alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet etti. Silifke Kaymakamı Fatih Damatlar'ı da makamında ziyaret eden Başkan Macit Özcan, ilçenin genel durumu ve sorunları hakkında bilgi aldı.

BÜTÇE PROGRAMI İÇİN

Halk Eğitim Merkezi'nde muhtarlarla bir araya gelen Başkan Macit Özcan, Silifke'nin yeni çıkan yasa ile birlikte 2014 yılı itibaren merkezden yapılacak hizmetlerden yararlanacağını belirterek, "Sorunları tek tek tespit ettik. Bunları bütçe programına almak için incelemelerde bulunduk. Küçük çaplı sorunlarını hemen çözeceğiz ama büyük hizmetler için önümüzdeki yılı bekleyeceksiniz" diye konuştu.

SORUNLAR ÇÖZÜLECEK
İlçe halkına sinevizyonla 15 yıl boyunca yaptığı hizmetlerden bir bölüm izlettiren Başkan Macit Özcan alkışlarla karşılandı. Uzuncaburç, Ören ve Kırobası köyüne de giden Başkan Özcan, buradan Mut'a geçti. Gittiği her yerde büyük ligi gören özellikle köylü yurttaşların sevgi gösterisiyle karşılanan Başkan Özcan, çok duygulandığını belirterek, "Halkımızın bu sevgisine mahzar olmak beni sevindirdi" dedi.

HALKINI SEVEN AĞA
Gittiği her yerde genel olarak içme suyu, kanalizasyon, yol, asfalt, kaldırım, mezarlık, ulaşım, itfaiye ve sinekle mücadele gibi sorunların çözüm istekleriyle karşılaştıklarını vurgulayan Başkan Macit Özcan, köylü bir yurttaşın hediye ettiği kasketi giyince, çevredekiler, "Hoş geldin Macit Ağa" dediler. Ağalık kültürünü bildiğini söyleyen Başkan Özcan, "Ben halkını çok seven bir ağayım" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Macit ağa köylerde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN