Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pistin altın kızı

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu'nun lisanslı pilotu olan Şendağ Durmaz, yönetimine girdiği Adana Karting Spor Kulübü'nde pistlere yeni isimler kazandırmak istiyor

Giriş Tarihi: 17.6.2013
Adana'nın tek kadın karting pilotu Şendağ Durmaz, kazandığı kupalarla adını Türkiye'ye duyurdu. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu'nun lisanslı pilotu olan Durmaz, pisteki deneyimini hemcinslerine aşılamak istiyor. Karting il temsilciliğinin yanında Adana Karting Spor Kulübü'nün başkan yardımcılığı koltuğuna da oturan 'rüzgarın kızı' kadınları piste çekerek yarış dünyasına yeni isimler kazandırmak için gayret gösteriyor.

TOPLAM 16 ÜYEM VAR

Bir kadın olarak erkek sporu olarak bilenen karting ile ilgilenmesinin kendisini heyecanlandırdığını ve Adana'ya kazandırdığı kupalarla gururlandığını ifade eden Şendağ Durmaz, "Yeni bir kulüp olmamıza rağmen 16 üyeye ulaştık. Doktordan işadamlarına kadar kadın erkek bir çok meslek grubu pistte o heyecanı tatmak istiyor. Bende yarış dünyasında Türk kadının neler yapabileceğini katılamak için böyle bir işe soyundum" diye konuştu.

ABD'DE YARIŞMAK İSTİYOR

Antrenmanların Sökün Karting Pisti'nde gerçekleştiğini söyleyen Durmaz. "Kulübümüze yedi adet yeni 9 beygirlik üç adet 13 beygirlik araçların siparişini verdik. Bölgenin en büyük pistinde çalışmalarımıza başladık. Araçlarımız elimize ulaştıktan sonra verilen eğitimin sonucunu bölgesel yarışlar düzenleyerek görmek istiyorum" dedi. Durmaz ayrıca 22-23 Haziran'da Körfez Karting Pisti'nde Rotax Max Challenge Türkiye Finali'nde birinci olarak Kasım ayında ABD'de yapılacak Rotax Max Challenge Grand Final'de Türkiye'yi temsil etmek istiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pistin altın kızı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN