Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çağ'ın mezunlarının iş bulma kaygısı yok

Giriş Tarihi: 19.6.2013

Çağ Üniversitesi'nde mezuniyet coşkusu yaşandı. Üniversite bu yıl 750 öğrencisini mezun etti

ÇAĞ Üniversitesi'nde yaklaşık 4 bin kişinin katılımıyla muhteşem bir mezuniyet sevinci yaşandı. 750 öğrencinin mezun olduğu törende Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Bayboğan, Başkan vekili Gökhan Bayboğan ve Rektör Çetin Bedestenci mükemmel bir ev sahipliği yaptı. Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. H. Çetin Bedestenci, Yaşar Bayboğan Kampusu'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, en iyi yatırımın insana ve eğitime yapılan yatırım olduğunu söyledi.

AVRUPA'DA TANINIYOR

Rektör Bedestenci, Çağ Üniversite'sinin Türkiye'nin en önemli üniversitelerinden biri olduğunu, Avrupa Komisyonu tarafından tüm Avrupa'da tanınırlılıklarını sağlayan belgeyle ödüllendirilen üniversiteden mezun olan gençlerin en az 2 yabancı dil bildiklerini belirtti. Prof. Dr. Bedestenci, genel kültür düzeyi yüksek, karar verme yeteneğine sahip, etik değerlerle bezenmiş, çağdaş iletişim ve bilişim teknolojilerini kullanabilen insanlar olarak yetiştirdiklerini vurguladı.

BAYBOĞANLARA İÇTEN TEŞEKKÜR
Öğrenci Konseyi Başkanı Cihat Çağdaş Taşkın, "Bu ailenin babası, okulumuzun kurucusu Yaşar Bayboğan, yüreği insan sevgisiyle dolu, büyük küçük herkese aynı ilgiyle yaklaşan, öğrencilere asla 'hayır' demeyen, her istediklerini hayata geçirmeye çalışan muhteşem bir insandı. Bayrağı devralan ve kapısını her çaldığımızda bizi sevgiyle karşılayan, sabırla dinleyen Mütevelli Heyet Başkanı Lütfi Bayboğan'a, Başkan Vekili Gökhan Bayboğan'a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

HEDEF GLOBALDE İLK 100 ÜNİVERSİTE ARASINDA
Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Bayboğan, "Avrupa Birliği'nin eğitimdeki tüm kalite kriterlerini yerine getirerek, öğrencilerimizin diplomalarının bundan sonra Avrupa Birliği üye ülkelerinde geçerliliğini sağlamış bulunuyoruz. Çağ Üniversitesi eğitim kadrosu oldukça güçlü, profesyoneldir. Bu sayede öğrencilerimizi uluslararası standartlarda rekabet edecek güçte yetiştiriyoruz. Bundan sonraki hedefimiz ise, kalite kriterlerini daha yukarı çekmek ve hedefimiz globalde ilk 100 üniversite arasına girmek" dedi. Tören boyunca neşe ve coşku vardı. Öğrenciler keplerini havaya fırlatarak geleneksel mezuniyet görüntüsü verdi. Havai fişek gösterisi ise öğrencilere unutulmayacağı bir mezuniyet anısı oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çağ'ın mezunlarının iş bulma kaygısı yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN