Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hazine arazisi satışı başladı

Giriş Tarihi: 20.6.2013
Adana'da, hem atıl durumda bulunan hazineye ait taşınmazları ekonomiye kazandırmak hem de kentin ekonomik yönden gelişimini arttırmaya dönük olarak katkı sağlamak amacıyla imarlı hazine arazi satışları devam ediyor. Defterdar Tamer Utkucu, 2013 yılında belirli bir program dahilinde satışlarını yapmak üzere öncelikle hazineye ait taşınmaz mallardan imar planında konut, sanayi, turizm alanı gibi amaçlara ayrılan taşınmaz malların tespit edilip ihale yapılarak satışa sunulduğunu hatırlattı.

11 ARAZİ SATILACAK

Satışa sunulan taşınmazların merkez Sarıçam ilçesindeki Dağcı, Suluca, Beyceli, Mutlu, Cumhuriyet ve Çınarlı köylerindeki bazı parselleri kapsadığını belirten Utkucu, bu çerçevede, 2013 yılı Haziran ayı hazineye ait arsa ve arazi satışlarının 27 Haziran 2013 tarihinde yapılacağını, ihalede toplam 20 bin 184 metrekare büyüklüğünde ve 1 milyon 845 bin 259 lira değerinde 11 adet hazine arazisinın satışa sunulacağını kaydetti.

EN AZ 4'TE 1'İ PEŞİN

Utkucu yapılan satışlarda satış bedelinin en az 4'te birinin peşin olarak tahsil edildikten sonra geriye kalan kısımlarına 24 ay içerisinde 8 eşit taksitle ödeme imkanı getirildiğini ve bu taksitlere aylık yüzde 0,75 oranında düşük bir faiz uygulanacağını vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hazine arazisi satışı başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN