Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali M. Celalettin Lekesiz: Jandarmanın yeri müstesna

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, kuruluşunun 174'üncü yıldönümünü kutlayan jandarma teşkilatının milletin nezdinde müstesna bir yer edindigini söyledi

Giriş Tarihi: 20.6.2013
Hatay Jandarma Alay Komutanlığı, kuruluşunun 174'ücü yıldönümü nedeniyle şehit ve gazi ailelerine yemek verdi. Büyük Antakya Oteli'nde düzenlenen yemeğe Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Hasan Polat, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, dernek başkanları, şehit aileleri, gaziler ve aileleri katıldı. Vali Lekesiz yaptığı konuşmada "Huzur ve güven ortamının tesisine yaptığı çalışmalarla jandarma, milletimizin gözünde, milletimizin nezdinde çok müstesna bir yer edinmiştir" dedi.

ÖNCE GÜVEN ORTAMI
Yemekte konuşan Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, güvenlik hizmetlerinin bir toplumun olmazsa olmaz hizmetlerinin başında geldiğini belirterek; "Bir yerde esenlik olmayınca, güvenlik olmayınca, huzur ve güven ortamı olmayınca, güven hizmetlerinin hiç birinin konuşulacağı bir ortamda olmaz. Dolayısı ile huzur ve güven ortamı, bir toplum için ne kadar çok anlam ve önem ifade ediyorsa, bugün 174'üncü yaşını kutladığımız Jandarma Teşkilatımızın milletimiz nezdinde taşıdığı önem ve itibar da o derecede değerlidir."

ŞEHİT AİLELERİMİZLE BİRLİKTE
İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Başoğlu da vatan uğruna şehit verdikleri evlatlarının ve onların ailelerinin önemlerini kelimelerle ifade etmenin mümkün olmadığını söyledi. Başoğlu, "Bunu beklide en güzelini İstiklal Marşımızın yazarı vatan şairi Mehmet Akif Ersoy, 'Vurulmuş tertemiz alnından yatıyor, bir hilal uğruna ya Rab ne güneşler batıyor' diyerek evlatlarımıza seslenmekte, onların yüce milletimizin yüreğindeki yerini işaret etmektedir" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali M. Celalettin Lekesiz: Jandarmanın yeri müstesna
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN