Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Jandarma kaynaştı

Giriş Tarihi: 21.6.2013

Adana'da Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 174. yıldönümü Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda gerçekleşen coşkulu bir etkinlikle kutlandı

Adana'da, Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 174. Yıldönümü düzenlenen etkinlikle kutlandı. Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda gerçekleşen kutlama öncesinde Cumhurbaşkanı, Başbakan, Genelkurmay Başkanı, İçişleri Bakanı, Jandarma Genel Komutanı'nın mesajları okundu. Törende bir ilke imza atılarak, etkinliğe katılamayan görme engelli iki gazinin görüntülü kutlama mesajları, perdeye yansıtılarak salondaki misafirlere ulaştırıldığı esnada, salonda duygusal anlar yaşandı.

"EN ÖNEMLİ GÜÇ"
Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hamza Celepoğlu, dünyada 56 ülkede jandarma ve benzeri askeri statülü kolluk kuvveti bulunduğunu ve ülkelerinde emniyet, asayiş hizmetini yerine getirdiğini ifade ederek, Türkiye ve dünyadaki jandarmanın tarihi süreçleri hakkında bilgi verdi. Jandarma Teşkilatı'nın Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ayrılmaz bir parçası ve devletin temel yapı taşlarından biri olduğunu belirten Celepoğlu, "Jandarma Vatan topraklarının her karışında, eğitilmiş ve yetenekli personeli ile kanunun öngördüğü şekilde Türkiye Cumhuriyeti'nin önemli gücü olmaya devam edecektir" dedi.

"KİMSESİZLERİN KİMSESİ"
Jandarma teşkilatının 174 yıllık tarihinin başarılarla dolu olduğunu belirten İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Murat Koç, "Jandarma ülkenin her köşesinde, kimsesizlerin kimsesi, yalnızların yoldaşı ve vatandaşların devlete açılan kapısı olmak için vatandaşlarından aldığı güçle yoluna devam etmektedir. Jandarma, milleti tarafından kendine tevdi edilen görevleri, zorlu coğrafi koşullarda, sınır boylarında, kendisine emanet edilen Mehmetçikler ile birlikte vatan topraklarının yaklaşık yüzde 91'lik bölümünde başarıyla yerine getirmektedir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Jandarma kaynaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN