Kadın girişimciliği için stratejik ortaklık yapılıyor

Giriş Tarihi: 22.6.2013

Adana Ticaret Odası (ATO) ve Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD), girişimci kadınların artırılması için eğitim projesi yürütecek

Adana Ticaret Odası (ATO) ve Adana İş Kadınları Derneği'nin (İŞKAD), kadın girişimci sayısının artırılabilmesine yönelik olarak ortaklaşa hazırladıkları, Çukurova Kalkınma Ajansı'nın da mali destek verdiği, "Adanalı Kadınlar Mesleki ve Girişimcilik Eğitimi Alıyor, Kadın Girişimciler Kurumsallaşıyor" adlı proje kapsamında, 250 kadına dokuz ay süresince girişimcilik eğitimi verileceği bildirildi.

KADIN PROJELERİ

Konuyla ilgili olarak Çukurova Kalkınma Ajansı'nda düzenlenen protokol imza törenine, Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, Genel Sekreter Ahmet Nevruz, Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Zekeriya Şarbak, İŞKAD Başkanı Elif Doğan Türkmen ve dernek yöneticileri katıldı. Çukurova kalkınma Ajansı olarak, kadınların istihdamı ve iş hayatına kazandırılmalarına yönelik projelere büyük önem verdiklerini belirten Genel Sekreter Zekeriya Şarbak, "Böylesine önemli bir konuda çalışma yapan ATO ve İŞKAD'ın yetkililerini kutluyorum" dedi.

BAŞKA ÇALIŞMALAR

ATO Başkanı Atila Menevşe ise hayatın her alanında sorunların çözümü için kadınların güçlendirilmesi gerekirken, dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de toplumsal yaşamın en temel alanlarında bile kadın ve erkek eşitliğinin sağlanmasında güçlükler yaşandığını vurguladı. Protokol imza töreninde konuşan İŞKAD Başkanı Elif Doğan Türkmen ise 9 ay sürecek olan proje kapsamında 250 kadına girişimcilik eğitimi verileceğine işaret etti. Türkmen, "Adana'da kadın girişimciliğinin artırılmasına yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Daha önce Güney Rotary Kulübü işbirliği ve KOSGEB desteğiyle Uygulamalı Girişimcilik Kursu düzenleyerek kadın girişimciliğinin artması için önemli bir adım atmıştık. Aynı anda, 'Kızlarımız Girişimci Olsun' projesiyle de liselerde öğrenim gören kız öğrencilere girişimcilik seminerleri verdik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadın girişimciliği için stratejik ortaklık yapılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN