Yeni OSB Gaziantep'te potansiyeli arttıracak

Gaziantep Valisi Erdal Ata, 5'inci Organize Sanayi Bölgesi'nin tamamlanmasıyla kentin ekonomik potansiyelinin daha da artacağını söyledi

Giriş Tarihi: 23.6.2013
Gaziantep Valisi Erdal Ata, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) yeni yönetimine iadeyi ziyarette bulundu. GSO Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu ile Yönetim Kurulu üyelerini kutlayan Vali Ata, 5'inci Organize Sanayi Bölgesi'nin bitmesiyle kentin potansiyelinin daha da yukarı çıkacağını söyledi.

SANAYİCİNİN KATKISI

Ata, Gaziantep'in yakaladığı başarıda sanayicilerin büyük katkısı olduğuna vurgu yaparak, "Gaziantep'in sanayisinin, ihracatının, ticaretinin bugüne gelmesinde sizler başta olmak üzere üyelerinizin çok büyük katkıları var. 100 bine yakın insanımız sanayi sektöründe istihdam ediliyor. Geçen yıl 6 milyar dolara yakın ihracat yaptınız, bu yıl 7 milyar dolar ihracat hedefliyorsunuz. Bunlar tamamen sizin kişisel çabalarınız, Gaziantepli sanayicilerimizin girişimciliği sayesinde oldu. Bundan sonra daha iyi olacağına inanıyorum. Yeni görevinizde sizlere başarılar diliyorum" dedi.

TÜRKİYE'NİN GÖZBEBEĞİ

GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu da destekleri için Vali Ata'ya teşekkür ederek, "Ortak akılla hareket ederek, bütün sanayiciler ve ticaret erbabımızla el ele vererek Gaziantep'i daha ileriye taşımak ve bir dünya şehri yapmak üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz" diye konuştu. Konukoğlu, önümüzdeki dönem içinde çok daha farklı projeler ortaya koyarak, Gaziantep'i bir basamak daha yukarı çıkarmak istediklerini bildirdi.

BAYRAĞI İLERİ TAŞIYACAĞIZ

GSO kurulduğu günden bu yana görev alan çalışma arkadaşlarının hepsinin kentin başarısında büyük emekleri olduğunun altını çizen Konukoğlu, "Bize teslim edilen bayrağı çok daha ileriye götürüp, bizden sonra gelecek nesillere bırakmayı arzuluyoruz. Gaziantep Türkiye'nin gözbebeği, Anadolu'nun gözbebeği. Her zaman Anadolu'daki diğer şehirlere liderlik etme çabasının süreceğine inanıyoruz. 2023 hedefimiz 30 milyar dolar ihracat. Gaziantepli sanayiciler olarak, bunu başarabilmek için elimizden gelen çabayı göstereceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni OSB Gaziantep'te potansiyeli arttıracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN