Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lösemi ve talasemide doktor sıkıntısı başladı

Şanlıurfa'da lösemi ve talasemi hastaları ve yakınları, doktorsuzluktan tedavilerinin aksadığını öne sürerek tepkilerini dile getirdi. Basın açıklaması yapan grup, Şanlıurfa'ya atanan doktorun uzun süredir görevine başlamadığını iddia etti

Giriş Tarihi: 24.6.2013
Şanlıurfa'da lösemi ve talasemi hastaları ve yakınları, kentte uzman doktor bulunmadığını ve tedavilerinin aksadığını öne sürerek, arasında çocuklar ve Bakkallar Odası Başkanı Mehmet Altun'un da bulunduğu bir grupla AK Parti İl Başkanlığı binası önünde basın açıklaması yaptı. Burada grup adına konuşan Enes Bakırcı, 16 yıldan beri lösemeli ve talasemimili hasta çocukları tedavi eden Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde görevli, kentteki tek çocuk hematoloji uzmanı doktorun tayin isteyerek ayrıldığını belirterek, yerine Sağlık Bakanlığı tarafından tayin edilen kişinin görevine başlamadığını ileri sürdü.

50 GÜNDÜR ARIYORUZ

Bakırcı, "Bir yangın olayında itfaiye ihbar hattı arandığında can ve mal kaybın olmaması için itfaiye en geç olay yerine 5-10 dakikada olay yerine ulaşmaya çalışır. Bu gün ülkemizde Sağlık Bakanlığı'nın ihbar hattı vardır. Bu hattı 50 gündür lösemili ve talsami hastalar olarak arıyoruz. Yüzlerce insanın hayatı söz konusu ama Sağlık Bakanlığı ihbarı ciddiye almıyor. Şanlıurfa'da hematoloji doktorunun göreve başlaması gecikirse ölümlerin gerçekleşeceğini daha evvel bildirmiştik. Lösemi ve talasemi hastaları olarak Şanlıurfa'da hematoloji doktoru başlayıncaya kadar eylemlerimize devam edeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lösemi ve talasemide doktor sıkıntısı başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN