Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kovboyların ülkesinin coşkulu kurtuluş günü

Giriş Tarihi: 29.6.2013
ABD'nin Türkiye Büyükelçisi Francis Ricciardone, ülkesinin bağımsızlığını ilan edişinin 237'nci yıldönümü nedeniyle Adana'da düzenlenen törene eşi Marie D. Ricciardone ile birlikte katıdı. Adana Konsolosu John Espinoza'nın ev sahipliğinde Adana HiltonSA'da gerçekleşen törende Türkçe ve İngilizce olarak bir konuşma yapan Büyükelçi Ricciardone, dostluk mesajları verdi. Resepsiyona Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Garnizon Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey ile siyaset, iş dünyası ve medyadan temsilciler katıldı.

ADANALILAR BİZİ TANIYOR

Sıkı güvenlik önlemleri altında, otelin bahçesinde düzenlenen resepsiyon, davetlilerin kapıda Büyükelçi, konsolos ve konsolosluk görevlileri tarafından karşılanmasıyla başladı. Daha sonra İncirlik Üssü'nden gelen ABD askerleri bayrak seremonisini gerçekleştirdi. Türkiye ve ABD milli marşlarının seslendirilmesinin ardından kürsüye Adana Konsolosu John Espinoza geldi. Adanalıların özellikle İncirlik Üssü nedeniyle Amerikan halkını yakından tanıdığını, hatta birçok evliliğin gerçekleştiğini belirten Espinoza "ABD hem arkadaş hem de müttefik olarak demokrasilerini geliştirme çabalarında, Türk halkının yanında olmaya devam edecektir" dedi.

SICAK SOHBET
Daha sonra konuşan ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone ise güncel konulara değindi. Ricciardone, ABD eski başkanlarından John F. Kennedy'nin "Gerçekleri, yabancı fikir ve felsefeler ve rekabetçi değerleri Amerikan halkına göstermekten korkmayınız. Halkının gerçekleri ve yanlışları açık bir ortamda ayırt etmesinden korkan bir ulus kendi halkından korkan bir ulustur" sözünü Türkçe olarak aktardı. Konuşmasının ardından davetlilerle yakından ilgilenen Büyükelçi Ricciardone, Vali Hüseyin Avni Coş ve diğer protokol mensuplarıyla sohbet etti. Resepsiyon, piyano dinletisiyle devam etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kovboyların ülkesinin coşkulu kurtuluş günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN