Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Coş: Romanlar ayrılmaz parçamız

Giriş Tarihi: 29.6.2013

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, "Roman vatandaşlarımız toplumumuzun ve kültürümüzün önemli bir değeri ve de ayrılmaz parçasıdır" diye konuştu

Gazetemizde önceki gün manşetten duyurduğumuz "İnsanlık yaptı şikayet edildi" başlıklı haberde "Çingene kahramanlıklarını anlatmaya kalkıştığı zaman hırsızlıklarından bahsedermiş" sözleriyle dikkati çeken Vali Hüseyin Avni Coş, Adana Romanlar Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği'ni ziyaret ederek bu konuda tepkili olan üyelerle sohbet etti. Adana Valisi Coş, "Roman vatandaşlarımız toplumumuzun ve kültürümüzün önemli bir değeri ve ayrılmaz parçasıdır" dedi. Dernek Başkanı Hulusi Yıldırım'dan romanların sorunları hakkında bilgi alan Coş, TOKİ konutlarına ilişkin sorular üzerine, "Adana'daki roman kardeşlerimizin Yüreğir'de TOKİ tarafından yapılan toplu konutlardan istediklerini öğrendik. Biz o konutlardan roman vatandaşlarımıza pozitif ayrımcılık yaparak mümkün mertebe daha fazla konut verilmesi için gerekli çalışmaları yaptık. Bütün vatandaşlarımız eşit ama Roman kardeşlerimize daha özel bir önem vereceğiz" diye konuştu.

"BİZ BİR BÜTÜNÜZ"
Roman vatandaşların toplumun ayrılmaz bir parçası olduğunu belirten Vali Coş,"Bizim Roman kardeşlerimizle olan sevgimizi, saygımızı çekemeyen bazı art niyetli şahısların, sanki biz Romanlara karşıymışız gibi göstermek istediklerine dair duyumlar aldım. Bunların tamamı yanlıştır. Bizim için Roman kardeşlerimiz devletimizin birinci vatandaşıdır. Hepimiz mutlu günlerimizde de acılı günlerimizde de bir bütünüz. Beraber ağlıyor beraber gülüyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Coş: Romanlar ayrılmaz parçamız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN