Başkan Şimşek'in bahçesi teminat

Giriş Tarihi: 2.7.2013

Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek, belediyeye iş makinesi alabilmek için, 430 bin lira tutarındaki banka kredisine karşılık kendi narenciye bahçesini teminat olarak gösterdi

Hatay'ın AK Partili Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek, belediyeye alınacak iş makinesi için bankaya kendi bahçesini kredi teminatı olarak gösterdi. Altyapı çalışmalarında mevcut araçların yetersiz kaldığını ve belediyenin 1 kamyon ve 1 iş makinesi ihtiyacı olduğunu söyleyen Başkan Şimşek, "Kamyonu peşin olarak DMO'dan 164 bin liraya aldık. Ancak iş makinesi için kaynağımız kalmadı" dedi.

BÜTÇE YETMEDİ

Maliyeti 500 bin lira olan greyder için kredi kullanmak zorunda kaldıklarını anlatan Şimşek, "500 bin liralık greyder için DMO ile görüşmelerimizde 430 bin liralık kredi ihtiyacımız oldu. İller Bankası'ndan kredi alsak süreç çok uzayacaktı. Biz de banka kredisi kullanma yolunu seçtik. Meclis üyeleriyle de görüştük. Teminat istemi karşısında, belediyeyi borçlandırmamak için kendi bahçemi teminat olarak gösterdim" diye konuştu.

PEŞİN PARA

Devam eden altyapı ve üstyapı çalışmaları için iş makinesinin acilen gerekli olduğunu belirten Şimşek, "İlçemizin yaklaşık 30 bin nüfusu var. Göreve geldiğimizde mahalle görünümünde olan Erzin'i gerçek bir ilçe statüsüne kavuşturduk. Bunun için de çalışmak gerekiyor. Belediye araç filosunda eski 1 kepçe ve eski kamyonlar vardı. Kepçe ve yeni 1 kamyonu peşin para verip satın aldık. Sıra iş makinesinde" şeklinde konuştu.

HİZMETLER HIZLANACAK
İlçede kanalizasyon şebekesinin yüzde 45 oranında yenilendiğini anlatan Başkan Şimşek, içme suyu şebekesi için ihale yaptıklarını, çevre düzenlemesi, otogar ve mezbahanenin de tamamlanmak üzere olduğunu kaydetti. Belediye Başkanı Kasım Şimşek'in bu girişimiyle araç filosuna katılacak yeni iş makineleriyle birlikte, ilçede altyapı çalışmaları, kazı ve düzenleme işlerinin hızlanacağı bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Şimşek'in bahçesi teminat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN