Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlk kez denize girdiler

Giriş Tarihi: 2.7.2013

Mersin, ilçeleri ve köylerde hayatında hiç denize girmemiş öğrenciler, Valilik projesiyle düzenlenen yaz kampına katıldı

Mersin Valiliği'nin "Büyük yaz kampı"nın ikinci etabı, Silifke ilçesine bağlı Atakent beldesindeki 23 Nisan Kamp Eğitim Merkezi tesisinde 517 öğrencinin katılımıyla yapıldı. Mersin ve ilçelerindeki 6, 7 ve 8. sınıflarda okuyan 12-16 yaş gurubundaki zeki, çalışkan, başarılı olan, sosyal güvencesi ve tatil yapma imkanı olmayan ailelerin çocukları, Valilik tarafından düzenlenen kamp sayesinde ilk defa denize girme fırsatı buldu.

5 GÜNLÜK TATİL
Kampın sorumlusu Mersin İzcilik İl Temsilcisi Beşir Yavuz, Mersin Valiliği'nin düzenlediği büyük yaz kampı sayesinde öğrencilerin 5 günlük tatil yaptığını kaydetti. Kampa katılan birçok öğrencinin ilk defa denize girme fırsatı bulduğunu ifade eden Yavuz, öğrencilerin tüm ihtiyaçlarının da karşılandığını belirtti. Kampa katılan öğrencilerin gündüz denize girmelerinin yanında futbol, masa tenisi, voleybol, mendil kapmaca gibi çeşitli sportif aktiviteler yaptığını vurgulayan Yavuz, akşamları düzenlenen müzikli etkinlikte de gönüllerince eğlendiklerini söyledi.

İZCİ LİDERLERİ İLGİLENİYOR
Kampa sosyal güvencesi ve tatil yapma imkanı olmayan ailelerin çocuklarının katıldığını anlatan Yavuz, kampta 20 izci liderinin çocuklarla bire bir ilgilendiğini, birbirini hiç tanımayan çocukların bu kamp sayesinde tanışıp kaynaştığını, dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk kez denize girdiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN