Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Unculardan öğrenciye iş garantili staj ve burs

Giriş Tarihi: 3.7.2013
Türkiye'de sanayinin yıllardır en önemli sorunlarından biri olan 'kalifiye ara eleman' eksiği Gaziantep Üniversitesi Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu sayesinde çözüm yoluna girdi. Yüksekokulda öğrenim gören 'un uzmanları'nın bursu da işi de hazır. Un sanayicileri, öğrencilere burs ve 'iş garantili' staj imkanı sağlayacak. Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Programındaki öğrencilere burs verildiğini söyleyen Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF) Başkanı Erhan Özmen, "Nitelikli ve donanımlı elemanların yetişmesi için öğrencilere burs vermeye devam edeceğiz" dedi.

GELECEĞE YATIRIM
Özmen, "Sanayicilerin eğitime katkı sağlaması hem kendi sektörleri hem de ülke ekonomisi için büyük önem taşıyor. Türkiye un üretiminde ve ticaretinde dünya lideri ama ara eleman sıkıntısı çekiyor. Biz bu nedenle Un ve Unlu Mamuller programında okuyan öğrencilere, maddimanevi destek olduk, olmaya da devam edeceğiz. Bu öğrencilerin maddi destek ile rahat bir öğrencilik geçirmeleri ve branşlarındaki bir sanayi tesisinde staj yapmaları çok önemli. Staj yaptıkları tesislerde işe girmeleri ise Türkiye'nin istihdam sorunun da çözümünü getirecektir. Biz bu öğrencilere burs vermek ve staj imkânı sağlamakla, geleceğe yatırım yaptığımıza inanıyoruz" diye konuştu.

AYLIK 200 LİRA BURS
Burslar, Un ve Unlu Mamuller programında okuyanlar için şimdiye kadar TUSAF, Makarna Sanayicileri Derneği ve Bulgur Sanayicileri Derneği tarafından üstlenildi. Bu üç örgüt, öğrencilere aylık 200 lira burs sağladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Unculardan öğrenciye iş garantili staj ve burs
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN