Yeni Başkan Kıvanç'ın önceliği teşvik olacak

Giriş Tarihi: 6.7.2013

Adana Sanayi Odası'nın (ADASO) uzayan seçimlerinde Meclis, Kıvanç Tekstil'in sahibi Zeki Kıvanç ve ekibini göreve getirdi

Adana Sanayi Odası'nın (ADASO) Mayıs ayında başlayan ve 3 meslek komitesinde seçimlerin yenilenmesi nedeniyle uzayan seçim süreci tamamlandı. Mevcut Başkan Sadi Sürenkök ile Kıvanç Tekstil'in sahibi Zeki Kıvanç'ın yarıştığı seçimlerde, Kıvanç 26-21 sonuçla galip geldi. SABAH Güney'e konuşan Zeki Kıvanç, "Önceliğimiz teşvik olacak. Adana'nın teşvikle ilgili daha fazla imkanlar elde etmesi gerek" dedi.

ÇOMU MECLİS
Seçim sonucuna göre Yönetim Kurulu listesi, Başkan Zeki Kıvanç'la birlikte Ahmet Güldiker, Alican Yamanyılmaz, Erdoğan Şire, Faruk Aytek, Ahmet Özkök, Fırat Karalı, İmam Gazali Sıradağı, İsa Tuzcu, Salih Sütcü ve Yavuz Tezcan'dan oluştu. ADASO seçimlerinde meclis başkanlık divanı da belirlendi. Hüseyin Nuri Çomu ADASO Meclis Başkanı seçilirken, yardımcısı İsrafil Uçurum, katip üye ise Rafet Milli oldu.

EN BÜYÜK SORUN

Seçim sonuçlarının belli olmasının ardından SABAH Güney'e açıklama yapan ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, göreve başlar başlamaz ele alacakları ilk konunun, Adana'nın teşviklerden hak ettiği payı alması olacağını söyledi. Kıvanç şöyle konuştu: "Adana sanayisine hizmet etmek için buradayız. Allah nasip ederse sanayicinin problemleriyle, dertleriyle ilgileneceğiz. Elimizden ne gelirse yapacağız. Adana sanayisinin en büyük problemi teşvik. Teşvikte Adana'nın bir yere getirilmesi gerekiyor. Türkiye'de işsizliğin en yüksek olduğu illerden biri Adana. Bunu masaya koyup teşvikle ilgili daha fazla imkanların elde edilmesi lazım."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni Başkan Kıvanç'ın önceliği teşvik olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN