"Beni öldürüp gömeceklerdi"

Adana'da 1 kişiyi öldürdüğü, 6 kişiyi de öldürmeye teşebbüs ettiği ileri sürülen sanık "Beni dövdüler, kaçırdılar, tehdit ettiler. Ateş açılınca karşılık verdim" dedi

Giriş Tarihi: 8.7.2013
Adana'da kendisine uyuşturucu sattırıp, hırsızlık yaptırmak istediğini ileri sürdüğü grupla silahlı çatışmaya girerek Ramazan Akbaş'ı (30) öldürdüğü, 6 kişiyi de öldürmeye teşebbüs ettiği iddia edilen tutuklu müşteki sanık Mehmet Eroğlu'nun "Kasten öldürme ve 6 kişiyi öldürmeye teşebbüs" suçundan yargılanmasına başlandı. Eroğlu, karşı grubun kendisini kaçırdığını dövdüğünü ve tehdit ettiğini ileri sürerek "Ateş açılınca ben de karşılık verdim" dedi.

"BENİ GÖMECEKLERDİ"
Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasında Mehmet Eroğlu, olayın başlangıcının karşı tarafın kardeşine uyuşturucu ve hırsızlık işi yaptırmaları olduğunu öne sürerek, "Rıfat, Şehmuz, Şahin ve Ramazan'la bu konuyu konuşmak istedim ama beni darp ettiler. Daha sonra da kaçırıp, alıkoydular. Öldürüp, gömeceklerini söylüyorlardı ama kaçtım. Aileme beni öldüreceklerini söylemişler. Yolda ateş açıldı. Parkta da ateş edilince karşılık verdim" diye konuştu.

YALAN SÖYLÜYOR

Karşı taraftan Rifat Tursun ise, sanığın yalan söylediğini belirterek, "Ramazan, Behçet Akbaş ve Mehmet Yıldız parkta oturuyorduk. Sanık elinde tüfekle gelip, üzerimize ateş açtı. Yaralandım. Ateş etmedim. Ramazan etmiş olabilir. Avdan geldiği için elinde tüfek vardı" dedi. Tutuksuz sanıklar Yasin Akbaş, Mahsun Özer ile Şahin Akbaş' da Mehmet Eroğlu'nu yalanlayarak suçsuz olduklarını belirttiler. Mahkeme, Rıfat Tursun'un tahliyesine karar verip, duruşmayı erteledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Beni öldürüp gömeceklerdi"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN