Angelina Jolie cesaret verdi

Giriş Tarihi: 9.7.2013
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Yavuz, ünlü aktrist Angelina Joile'nin meme kanseri olmadan memelerini aldırmasının ardından Türkiye'de meme estetiği yaptırmak için başvuranların sayısının iki katına çıktığını söyledi. Yavuz, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi olarak çok gelişmiş teknolojileri kullanarak eskisinden daha güzel memeler yaptıklarını kaydetti.

FARKLI YÖNTEMLER

Meme kanserine yakalanan kadınların üzülmemesi gerektiğini anlatan Yavuz, birçok yöntemle meme estetiği yaptıklarını, eskisinden daha güzel görünüme kavuştuklarını belirterek, "En sık kullandığımız yöntem, masteklenme yöntemi. Genel cerrahlarla yapıyoruz. Bunun dışında hastanın kendi dokularından da meme yapabiliyoruz. Hiç silikon kullanmadan meme yapma yöntemleri de var" dedi.

KİTLELERE ULAŞTI

Prof. Dr. Metin Yavuz, meme estetiği konusunda mükemmel sonuçlar elde ettiklerini ancak çok geniş kitlelere ulaşmakta problem yaşadıklarına dikkat çekerek, "Angelina Jolie'nin iki memesini de aldırdığını açıklaması çok önemli. Biz geniş kitlelere ulaşmakta güçlük çekiyorduk. Jolie'nin bu tavrı aynı sorunla karşı karşıya kalan hedef kitleye çok olumlu bir mesaj verdi. Tabi ki bize başvuran hasta sayısında bilinçli bir şekilde artma oldu" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Angelina Jolie cesaret verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN