Belediye ile İşkur ortaklığı 150 kişiye istihdam sağlayacak

Giriş Tarihi: 9.7.2013
Çalışma ve İş Kurumu'na kayıtlı işsiz vatandaşlara verilen eğitimler sonucu resmi kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapılarak istihdam sağlamak amacıyla "Toplum Yararına Çalışma Programı" çerçevesinde Antakya Belediyesi ile kurum arasında 150 işçiye istihdam sağlanması ile ilgili protokol imzalandı. Protokole Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile İşkur İl Müdürü Ahmet Bulanık imza attı. Proje kapsamında, eğitimlerini tamamlayan ve sertifikalarını alan 150 işçi, 9 ay Antakya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde çeşitli görevlerde çalışacak.

MAAŞ VE SSK İŞKUR'DAN
Mücavir alan sınırları içerisindeki ağaçlandırma, yeşil alan bakım ve düzenlemesi gibi iş kollarında görev yapacak 150 işçinin çalıştıkları 9 aylık süre zarfındaki maaş ve sosyal güvenlik hakları "Toplum Yararına Çalışma Programı" kapsamında İşkur Hatay İl Müdürlüğü tarafından karşılanacak. Protokol imza töreninde konuşan İl Müdürü Ahmet Bulanık, "Ortak amacımız işsiz insanlarımıza aş ve iş imkanı sağlamaktır. Ayrıca bu insanlarımızın meslek edinmelerine katkı sağlayıp, bundan sonraki çalışma hayatlarına destek olmaktır" dedi.

"DAHA ÖNCE DE YAPMIŞTIK"
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş da "Proje kapsamında belediyemiz bünyesinde daha önce de faaliyet gösteren işçi kardeşlerimiz kalıcı hizmetler gerçekleştirmişlerdi. Büyük çoğunluğuna farklı alanlarda iş imkanı sağladık" diye konuştu. Başkan Savaş, Bakanlık tarafından başlatılan ve Hatay'da İşkur İl Müdürlüğü tarafından yürütülen bu projeye sahip çıkan kurumların başında geldiklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediye ile İşkur ortaklığı 150 kişiye istihdam sağlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN