Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şifalı sular için SODES projeleri

Giriş Tarihi: 9.7.2013

Hatay'ın Erzin ilçesi İçmeler bölgesi, SODES projeleri kapsamında yeniden düzenlenerek sağlık turizminin hizmetine sunulacak

Hatay'ın Erzin ilçesi İçmeler bölgesindeki şifalı sular için Sosyal Destek Programı (SODES) projeleri kapsamında yeni düzenleme çalışmaları yapılacak. 'Şifa yolu engellerden arınıyor' başlıklı projenin sözleşmesi Doğu Akdeniz Kalınma Ajansı (DOĞAKA) Osmaniye Yatırım Destek Ofisi Proje Koordinatörü Erdinç Kadıoğlu ile Erzin Kaymakamı İskender Yönden arasında imzalandı.

DÜZENLEME YAPILACAK

DOĞAKA tarafından uygulanan 2013 SODES Programı kapsamında Erzin ilçesinin toplam 3 adet projesinin başarılı bulunduğunu belirten Koordinatör Erdinç Kadığolu şöyle konuştu: "Bunlardan iki tanesi kaymakamlık bünyesinde bir tanesi köylere hizmet götürme birliği tarafından hazırlandı. 'Şifa yolu engellerden arınıyor' adlı proje ile Erzin İçmeler ve Ilıcalar bölgesinde bulunan mesire alanının yaşlı ve engellilerin kullanımına göre düzenlenmesi, engellilere yönelik rampalar, merdivenler, köprüler dinlenme alanları gibi sosyal alanlar yapımına yönelik bir proje."

Herkes kullanabilecek
Erzin Kaymakamı İskender Yönden ise "Geçen yıl altı tane, bu yıl üç tane önceki yıl bir tane olmak üzere bizim 10 projemiz oldu. Bizde bir İçmeler bölgesi var. Bu bölgede gerçekten çok sıkıntılı bir süreç vardı. Sayın Valimizin talimatıyla, kendisi de yine ayrı bir para gönderdi, DOĞAKA da bu konuya hassasiyet gösterdi ve yaptığımız projeyi başarılı buldu. Artık İçmeler sıkıntılı, kötü yerlerden kurtuluyor, tamamen doğal çerçeve içerinde şadırvanlarıyla, çeşmeleriyle beraber yapılmış tüm engellilerin, yaşlılarımızın kullanabileceği bir yer haline gelecek" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şifalı sular için SODES projeleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN