Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yollardaki düzensizliği Başbakan'a şikayet ettiler

Bitlis'in Ahlat ilçesi İkikubbe Mahallesi sakinleri 2 yıldır sürdürülen düzensiz yol yapım çalışmalarını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a şikayet ettiler

Giriş Tarihi: 11.7.2013
Bitlis'in Ahlat ilçesinde 2 yıldır yol çalışmalarının sürdüğü İkikubbe Mahallesi sakinleri, düzensizliği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a iletip şikayetçi oldu. Mahalle sakinleri aylardır müracaat ettikleri mercilerden bir sonuç alamayınca yol ile ilgili eksikliklerin yazıldığı dilekçeleri Başbakan'a gönderdiler. Tek umutlarının başbakan olduğunu ve gönderdikleri dilekçelere Başbakan'ın kayıtsız kalmayacağına inandıklarını belirten İkikubbe Mahallesi Muhtarı Süleyman Türkmenoğlu, yapımına başlanan yolun adeta bir işkenceye dönüştüğünü söyledi. Eski yolun şimdiki yapılan yoldan daha güzel ve kullanışlı olduğunu ifade eden Türkmeno��lu; "2 yıldır Ahlat'ta yapımı devam eden uluslararası Ahlat şehir geçiş yolunun standartların çok altında bir yol olduğu ve projesinde birçok eksiklik görüldüğü tespit edilmiştir. Görülen eksiklikler defalarca ilgili kurumlara gerek yazılı ve gerek sözlü olarak iletilmesine rağmen herhangi bir sonuç alamadık. Yolun tek şerit standardı 15 metre olması gerekirken, 8 metre 50 cm olarak yapılmıştır. Ayrıca uluslararası yol olmasına rağmen herhangi bir emniyet şeridi bırakılmamıştır. Tali yollarda kot farkı bulunduğundan araçlar aniden yola çıkmakta ve kazalar olmaktadır" diye konuştu.

2 yılda 40 kaza yaşandı
Yaptıkları araştırmalara göre yol yapım çalışmalarının sürdüğü 2 yıl boyunca 40'a yakın trafik kazasının olduğunu belirten Süleyman Türkmenoğlu "Edindiğimiz bilgilere göre 2008 ile 2011 yılları arasında 18 kaza, yol yapım çalışmalarının başladığı 2011 ile 2013 yılları arasında ise 40 tane trafik kazası meydana geldiği tespit edilmiştir. Yapımı süren yolun günümüz şartlarına cevap vermemesi ve birçok tarihi eserin bulunduğu bölgeden geçmesi nedeniyle yeniden inceleme yapılmasını ve görülen eksikliklerin giderilmesini Başbakanımızdan talep ediyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yollardaki düzensizliği Başbakan'a şikayet ettiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN