Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediyeden ailelere ücretsiz kreş hizmeti

Giriş Tarihi: 16.7.2013

Mersin Akdeniz Belediyesi, Çay ve Çilek mahallelerinde bakım ve okul öncesi eğitim veren kreşleri hizmete açtı

Mersin'de Akdeniz Belediyesi, Çay ve Çilek mahallelerinde 4-8 ve 3-6 yaş grubundaki miniklere ayrı sınıflar halinde bakım ve okul öncesi eğitim veren kreşleri hizmete açtı. Bölgede yoğun ilgi gören kreşlerde, annelere de 'Okuma- Yazma, Aile ve Kadın Sağlığı' eğitimleri veriliyor. Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü'ne bağlı Çay Mahallesi Sanat Atölyesi bünyesinde hizmete açılan kreşte, 55 çocuk eğitim alırken mahalle sakinlerinden 111 anne, kreşte sunulan eğitim atölyelerine katılıyor.

EĞLENCELİ SAATLER

Hafta içi her gün sabah ve akşam 2 ayrı gruba hizmet verilen kreşte, 4 ve 8 yaş grubundaki çocuklar çeşitli eğitim materyalleri aracılığıyla eğlenceli saatler geçiriyor. Kreşte miniklere, okul öncesi eğitimin yanı sıra, boyama ve süsleme gibi çeşitli materyaller aracılığıyla el becerilerini geliştirmeye yönelik eğitim de veriliyor. Çilek Mahallesi'nde de Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde 3-6 yaş grubundaki miniklere bakım ve eğitim hizmeti verilirken, Güneş Mahallesi'nde ise annelere ve anne adaylarına 'anne ve çocuk sağlığı' konularında eğitimler sunuluyor.

ÖZGÜVENLERİ GELİŞİYOR
Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk, kenar mahallelerde yaşayan halkın ihtiyaç duyduğu, ancak geçmişte ihmal edilen hizmet ve projeleri sürdüreceklerini de belirtti. Türk, "Kreş hizmetimiz de bunlardan sadece birisidir. Kreşlerde verilen eğitimler, çocuklarımızın kendisini ifade edebilen, özgüveni yüksek, yaratıcı, paylaşımı bilen, estetik duygusu kazanmış ve başkasının haklarına saygı gösteren bireyler olmaları açısından çok anlamlıdır" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediyeden ailelere ücretsiz kreş hizmeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN