Silahını getiren kitabını götürür

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TUGİAD) Ege Şubesi'nin öncülüğündeki "Oyuncak silahını getir, kitabını götür" kampanyası Mersin'de de başladı

Giriş Tarihi: 16.7.2013
TÜGİAD Çukurova Şube Başkanı Armağan Öner, Ege Şubesi'nin öncülüğünde, Türkiye'nin en büyük oyuncak mağazaları zinciri Hayal Dünyası'nın işbirliğiyle gerçekleştirilen 'Oyuncak silahını getir, kitabını götür' kampanyasının, aralarında Mersin'in de bulunduğu 5 ilde eşzamanlı olarak başladığını söyledi. Öner, Temmuz'un ikinci haftasından itibaren 10 günlük süre boyunca Türkiye'nin çeşitli illerindeki 54 Hayal Dünyası mağazasına oyuncak silahını getiren çocukların hikaye kitabı veya beğendiği bir oyuncağı alıp götürebileceğini söyledi.

UMUT'UN ANISINA

Armağan Öner, "Projenin Mersin ayağında, çocuklarımız oyuncak silahlarını, Mezitli ilçesinin, İkinci Cadde Yenişehir Fuar alanı bitişiğindeki Kipa AVM'ye getirdiklerinde bunun yerine oyuncak ya da beğendiği bir kitabı alabilecekler" dedi. Geçtiğimiz yıl İzmir Karabağlar'da serseri bir kurşun sonucu hayatını kaybeden 6 yaşındaki Umut Ceylan'a atfedilen kampanyanın 'Çiçekler Solmasın, Umutlar Sönmesin' sloganıyla gerçekleşeceğini vurgulayan Başkan Öner, çocukları şiddetten uzak tutmak adına başlatılan çalışmanın ülke geneline yayılmasının önemine de dikkat çekti.

HEDEF 50 BİN
İzmirli oyuncak kralı, Hayal Dünyası'nın Yönetim Kurulu Başkanı Adil Özyiğit ise, geçen yıl 48 bin oyuncak silahı toplayıp geri dönüşüme gönderdiklerini belirterek, bu yaz 50 bin oyuncak silah toplamayı hedeflediklerini söyledi. Özyiğit, "Çocuklarımız bizim umudumuz, solmayan çiçeklerimiz. Onların başına otobüste, balkonda, parkta oynarken kötü şeyler gelmesin. Onları şiddetten uzak şekilde büyütmeliyiz. O nedenle bu kampanyayı ulusal boyutta düzenledik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Silahını getiren kitabını götürür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN