Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Silifkeli folklorcular Beyaz Rusya'yı inletti

Kardeş kenti Beyaz Rusya'nın Orsha şehrine giden Silifke Belediyesi Halk Oyunları Ekibi, Türkiye'ye döndü

Giriş Tarihi: 16.7.2013
Mersin'in Silifke ilçesinin Beyaz Rusya'daki kardeş şehri olan Orsha'ya giden halk oyunları ekibi Silifke'ye döndü. Orsha Belediye Başkanı Nikolai Viktorovich Lisowski'nin daveti üzerine Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel tarafından Orsha'ya gönderilen Silifke Belediyesi Halk Oyunları Ekibi, Beyaz Rusya'nın bağımsızlık ve kurtuluş bayramı kutlamalarında sahne aldı.

KUTLAMALARA KATILDI

Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, "Belediye halk oyunları gurubumuzu Orsha ile yapılacak olan kardeşlik anlaşması çerçevesinde Orsha Belediye Başkanı Nikolai Viktorovich Lisowski'nin daveti üzerine Beyaz Rusya'ya gönderdik. Kültür Müdürü Lutfi Uğur ve halk oyunları eğitmeni Sefa Özbaydağ nezaretinde Orsha'ya giden ekibimiz, başta Orsha'nın kurtuluş törenleri olmak üzere çeşitli etkinliklere katıldı Türk kültürüne ait değerleri başarıyla tanıttılar" dedi.

YÖRÜK ÇULU

Ekibin, Dubrovnik kentinde yapılan bir festivale de katıldığını söyleyen Öngel, "Grubumuz festivale katılan Litvanya, Estonya, Slovenya, Ukrayna, Polonya, Romanya, Rusya ve Letonyalı gruplarla da kısa sürede kaynaştı. Ziyarette Belediye Başkanı Lisowski'yi de makamında ziyaret eden ekibimiz, Silifke'mizin simgesi haline gelen folklorik bebekler, Yörük kültürümüzü yansıtan dokuma çul ve çeşitli hediyeler de sundu" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Silifkeli folklorcular Beyaz Rusya'yı inletti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN