Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arıtma inşaatında tarih 1 Ekim 2013

Adıyaman Atıksu Arıtma Tesisi'nin yapım ihalesini ve müşavirlik ihalesini alan konsorsiyum, 1 Ekim'de inşaat çalışmalarına başlamaya hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 17.7.2013
Adıyaman Atıksu Arıtma Tesisi'nin yapım ihalesini ve müşavirlik ihalesini alan Almanya'nın FICHTNER, DORSH Türk firması Su-Yapı konsorsiyumunun teknik heyeti önce Belediye Başkanı Necip Büyükaslan'ı makamında ziyaret etti. Tesisin yapılacağı Sitilce mevkiine giderek yer incelemesinde bulundular. Yapım ihalesini alan firmalar adına Hasan Taşkın, Mehmet Taş ve Fuatcan Samsunlu, müşavirlik ihalesini alan konsorsiyum adına ise Christian Kopman ile Tuncer Özgüner heyette yer aldı. Firma yetkilileri, 1 Ekim'de inşaata başlayacaklarını söyledi.

KOORDİNASYON SAĞLANACAK

FICHTNER firma yetkilisi Christian Koopmann, "Adıyaman Atıksu Arıtma Tesisi ve ana kollektör Avrupa Birliği kapsamında finanse edilmektedir.

AB DESTEĞİ
Yapılan ihaleler neticesinde yüklenici firmalardan ihale değerlendirmesi neticesinde Passavant ve Seç-Yapı şirketleri, müşavirliğini de Su- Yapı ve FICHTNER şirketleri almıştır. Sözleşmeye istinaden müşavirlik firması olarak bizim görevimiz yapılan işleri kontrol etmek ve yüklenici firma ile belediye arasında gerekli koordineyi sağlayıp işin zamanında bitirilmesi için gerekli çabayı sarf etmektir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arıtma inşaatında tarih 1 Ekim 2013
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN