Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avrupalı öğrenciler okulun duvarını boyadı

Mersin'de düzenlenen 'Gençlik değişim projesi' ile çeşitli ülkelerden gelen yabancı öğrenciler, bir ortaokulu gönüllü olarak boyadı

Giriş Tarihi: 20.7.2013
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen 'Gençlik değişim projesi' kapsamında çeşitli ülkelerden kısa dönem yaz kampına Mersin'e gelen yabancı öğrenciler okul boyadı. Rotaract Kulübü'nün destek verdiği, Türkiye'yi tanımak, Türk aile yapısını öğrenmek ve uluslararası dostluğu pekiştirmek üzere düzenlenen proje kapsamında çeşitli ülkelerden 14 öğrenci 2 haftalık kısa dönem yaz kampı için önce Samsun'a gitti ardından Mersin'e geldi. Çeşitli aktivitelerde bulunan öğrenciler kamplarının son gününde Mersin'de kalıcı bir anı bırakabilmek düşüncesiyle Mezitli ilçesinde bulunan Kuyuluk Ortaokulu'nu boyayarak eğitime katkı sağladı. Öğrencilerin çalışması nedeniyle okul bahçesinde tören düzenlendi. Törende konuşan Rotary Kulübü Başkanı Yakup Ersoy, proje kapsamında Mersin'e gelen öğrencilerin bu şehri tanımanın dışında bir kamu kurumuna küçük de olsa bir katkı sunmalarının kendilerini onurlandırdığını söyledi.

MİNNETTAR OLACAKLAR
Mezitli Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Nenni, "2013-2014 eğitim öğretim yılında öğrenim görecek öğrenciler bu kadar yeni bir binada eğitim görebildikleri için sizlere minnettar olacaktır" dedi. Konuşmaların ardından proje kapsamında Mersin'e gelen öğrencilere sertifika, Rotary Kulübü Başkanı Yakup Ersoy'a ise plaket verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupalı öğrenciler okulun duvarını boyadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN