Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kardeşlik yolunda her bedele hazırız

Tarsus ve Çamlıyayla'da programlara katılan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, "AK Parti çıktığı bu kardeşlik yolunda geri tek bir adım bile atmayacaktır" dedi

Giriş Tarihi: 22.7.2013
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, seçim bölgesi Mersin'de barış sürecine değindi. Tarsus ilçesinde düzenlenen iftar programında konuşan Bakan Çağlayan, "Tam 8 aydır artık Türkiye'de şehit haberi gelmiyor, analar ağlamıyor. Tabii ki bu birilerinin işine gelmeyecektir. Bilhassa bundan beslenenlerin işine gelmeyecektir ama Türkiye bu çözüm sürecini mutlaka başaracaktır. Geri tek bir adım bile atmayacağız" dedi.

SIKINTIYI YAŞAMADILAR

Türkiye ekonomisinin güçlü olmasından korkanların kimlerle iş birliği yaptığını gördüklerini dile getiren Çağlayan, "Bugün çok yeni bir Türkiye var. Başı dik, alnı açık, onurlu ve gündemini kendisi belirleyen bir Türkiye var. İşte ekonomide nereye geldiğini görüyoruz. 1990 sonrası gençlik, AK Parti öncesindeki sıkıntılı dönemi görmedi, yaşamadı. Onlar şükürler olsun bizlerin yaptığı başarılı çalışmalarla yokluk görmedi" diye konuştu.

"BEDENİMİZİ KOYDUK"
Kimsenin cesaret edemediği çözüm sürecini başlattıklarına dikkati çeken Çağlayan şunları söyledi: Bu süreçte Başbakanımız ve kabine üyeleri olarak taşın altına değil elimizi, tüm bedenimizi koyduk. Bu ülke için canımızı vermemiz gerekiyorsa helali hoş olsun. Bu ülke ne kadar Kürdün ise o kadar da Yörüğün, Türkün, Alevinin ve Sünni'nindir. Tam 8 aydır şehit haberi gelmiyor. Tabii ki bu birilerinin işine gelmeyecektir. Ama bizim birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekiyor.

ÇOCUKLARLA BULUŞTU
Çamlıyayla' ya da giden Çağlayan, ilçenin girişinde davul zurna ile karşılandı. Çağlayan ve beraberindeki heyet, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı Yetiştirme Yurdu kampında kalan çocuklarla bir araya geldi. Heyet, çocuklara tatlı ve çeşitli armağanlar dağıttı. Kamp ateşi önünde hatıra fotoğrafı çektiren Bakan Çağlayan ve beraberindekilere, çocuklar türkü söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kardeşlik yolunda her bedele hazırız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN