Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sınırları genişleyen MESKİ çözüme hazır

Giriş Tarihi: 26.7.2013
Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürü Kamil Ülgen, il sınırları içindeki tüm Mersinlilerin öncelikle içme suyu sonra da kanalizasyon ve atık su arıtma sorunlarını çözmeye hazır olduklarını belirtti.

MÜDAHALE KARARI

2014 yılında uygulanacak olan Büyükşehir yasasıyla birlikte hizmet götürülecek ilçe, belde ve köylerin şu anki durumlarını tespit etmek amacıyla bir kitapçık hazırladıklarını ifade eden Ülgen, "Yasayla birlikte yeni bağlanan ilçelerde kaymakamları ve belediye başkanlarını ziyaret ettik. İlçe, belde ve köyler MESKİ'nin hizmetlerine bir an önce kavuşma isteği içerisindeler. Biz de sorunları tek tek tespit ettik. Henüz resmi olarak MESKİ'nin görev alanına girmemiş olmalarına rağmen, acil ve halk sağlığını doğrudan ilgilendiren yerlerde gerekli müdahale yapma kararı aldık ve uygulamaya başladık" dedi.

GEÇİŞ SÜRECİ

Yasayla birlikte yapacakları çalışmaları Mersin Üniversitesi'nden destek alarak yürüteceklerine dikkat çeken Ülgen, "MESKİ Genel Müdürlüğü olarak il sınırları içindeki tüm Mersinlilerin öncelikle içme suyu sonra da kanalizasyon ve atık su arıtma sorunlarını çözmeye hazırız. Bu geçiş sürecinin en az sancılı olabilmesi kanunun öngördüğü şekilde yapılması için yeni bağlanan yerlerde bilgilendirme toplantılarımız devam ediyor. Su ve kanalizasyon altyapısı planlamalarını şimdiden yapmak ve süreç gerçekleşince de yatırımlara hemen başlayabilmek için görüşmelerimizi sürdürüyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sınırları genişleyen MESKİ çözüme hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN