Erdemli'deki eğitim keyifli tamamlandı

Giriş Tarihi: 27.7.2013

Mersin'de düzenlenen "Akdeniz'den Toroslar'a Bilim ve Doğa Eğitim" projesi tamamlandı. Eğitimlere 60 öğretmen ve akademisyen katıldı

Mersin Üniversitesi, ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü ve Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü'nün işbirliği ve TÜBİTAK desteğiyle gerçekleşen "Akdeniz'den Toroslar'a Bilim ve Doğa Eğitimi" projesi sona erdi. Projenin yürütücüsü Mersin Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yusuf Çamlıca, öğretmen ve akademisyenlerin 15 gün süren eğitimine, 60 kişinin katıldığını söyledi. Doç. Dr. Çamlıca, projenin amacının eğitime katılanların bilim ve doğa eğitimi sonunda öğrendiklerini daha geniş bir kitleye ulaştırmaları olduğunu belirtti.

CANLILARI İNCELEDİLER

Denizde ve doğada yapılan incelemeler sırasında kuşlar, balıklar, sürüngenler, amfibiler, bitkiler, yeryüzü şekilleri ve tarihi yapılar incelendiğini belirten Doç. Dr. Çamlıca, doğanın, eğitimde laboratuar olarak kullanıldığını söyledi. Eğitim esnasında ODTÜ Erdemli Deniz Bilimleri Enstitüsü'nün Lema1 araştırma teknesinden de yararlandığını belirten Çamlıca, eğitime katılan akademisyen ve öğretmenlere tüplü dalış eğitimi verildiğini, çadırlı kamp kurarak gökyüzü incelemesi yapıldığını, bölgenin tarihi ve turistik yerleri ile Göksu deltasındaki kuş cenneti gezdirilerek kuş gözlemi yaptırılarak bilgi sahibi olmalarının sağlandığını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdemli'deki eğitim keyifli tamamlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN