Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Final'in kadrosuna ABD'li üç öğretmen

Adana Final Okulları'nda önümüzdeki eğitim döneminde, 3 Amerikalı öğretmen göreve başlayacak. Yeni sistemle Final öğrencileri, ABD'de lise bitirmiş gibi haklara kavuşacak

Giriş Tarihi: 27.7.2013
Henüz 3 yıl önce eğitim dünyasına katılan Adana Final Okulları, dikkat çekici bir eğitim sistemini uygulamaya geçiriyor. Yeni uygulamada Nacel International School System'e dahil olan okuldaki derslerin bazılarına, ABD' vatandaşı, ABD'de yaşayan ve öğretmenlik sertifikasına sahip ABD'li öğretmenler girecek. Öğretmenler geçici olarak değil, Final kadrosu öğretmeni olarak Adana'ya yerleşecek. İlk etapta 3 öğretmen göreve başlayacak. Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü ve Adana Final Okulları Kurucusu Şevket Ertem, sistem sayesinde mezunlarının, ABD'de lise bitirmiş gibi aynı haklara sahip olacağını söyledi.

İLKOKUL 2'DE AKICI İNGİLİZCE
Şevket Ertem, yeni sistemle ilkokul 1'inci sınıftan itibaren öğrencilerin hem Türk Milli Eğitimi'nin müfredatını işleyeceğini, hem de ABD müfredatını göreceğini belirtti. Ertem şöyle devam etti: "Sosyal bilgiler ve Türkçe derslerini Türk öğretmenlerimiz, matematik, müzik, beden eğitimi, görsel sanatlar gibi dersleri Amerikalı öğretmenlerimiz verecek. Bu sene 3 ABD'li öğretmen geliyor, gelecek yıl 3 kişi daha gelecek, gelecek yıl 3 öğretmen daha gelecek. Böylece lise son sınıfa geldiğimiz zaman buradaki öğretmenlerin belki yüzde 40'ı Amerikalı olacak. Bu yıl Adana Final Okulları'nda ilkokul 1'inci sınıfa başlayacak çocuklar çok şanslı. Hedefimiz ilkokul 2'nci sınıfı bitiren öğrencilerimizin çok akıcı İngilizce konuşması" dedi.

YURT DIŞINDA EĞİTİM İMKANI

Sistemin bir başka avantajına da değinen Ertem, Final Okulları öğrencilerinin hiçbir ek ücret ödemeden, dünyanın herhangi bir yerinde Nacel çatısı altındaki liselerde istediği süre boyunca eğitim alabileceğini belirtti. Şevket Ertem, "Öğrencimiz, bir dönem, bir yıl ya da daha fazla süreyle yurt dışında Nacel sistemine dahil okulda okuyabilecek. Bunun için bize ödediği normal eğitim ücretinin dışında, yurt dışındaki okula ek ödemeyecek. Sadece ulaşım ve konaklama giderini kendisi karşılayacak" dedi. Ertem, sistemle yabancı öğrencilerin de Adana Final Okulları'nda eğitim görebileceğini söyledi.

3 ÖĞRETMEN LONDRA'DA

Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü ve Adana Final Okulları Kurucusu Şevket Ertem, İngilizceyle ilgili bir başka çalışmalarının ise anasınıfı öğretmenleriyle ilgili olduğunu söyledi. 3 anasınıfı öğretmenini, 6 aylığına Londra'daki Islington Center for English'e gönderdiklerini belirten Ertem, "Öğretmenlerimiz 5 Temmuz'da İngiltere'ye gitti. Orada 6 ay boyunca yoğun İngilizce eğitimi alacaklar. Döndüklerinde 3 anasınıfı öğretmenimizi daha yine 6 aylığına göndereceğiz. Öğretmenlerimizi anasınıfı öğrencilerine İngilizce eğitim verecekler" diye konuştu. Ertem, bu uygulamanın bölgede ses getireceğini düşündüğünü kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Final'in kadrosuna ABD'li üç öğretmen
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN