Mersin Teknopark kâr eden kuruluş

Giriş Tarihi: 29.7.2013
Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, 2006'dan bu yana faaliyet gösteren Mersin Teknopark'ın kuruluşundan bu yana 47 milyon 360 bin 44 liralık rakamla ilk kez kar ettiğini açıkladı. Vali Güzeolğlu başkanlığında gerçekleştirilen Mersin Teknopark Genel Kurul Toplantısı, Mersin Üniversitesi (MEÜ) içerisinde yer alan Teknopark Hizmet binasında yapıldı.

YÜKSEK KATMA DEĞER

Toplantıda Teknopark'ın önemine vurgu yapan Güzeloğlu, "Teknoparklar Türkiye'nin stratejik hedeflerine ve kalkınma önceliklerine doğrudan katkı sağlayan, bununla bağlantılı olarak 2023 hedefleri ile örtüşen değerli kurumlardır. Bugün dünyada kalkınma ve gelişmeyi tanımlarken, her ülke yüksek katma değerli ürün gamına dönük bir üretim tercihini öne çıkartıyor. Sanayideki üretimi bilimsel gelişmelerle uyumlu gerçekleştirmek, talep doğrultusunda çeşitliliği elde etmek ve ülkelerin kalkınmasında stratejik hedef ve sektörlere yönelmek noktasında teknoparkların hazırlayıcı, sağlayıcı ve gerçekleştirici çok büyük katkıları vardır" dedi.

KARARLILIK VAR

Mersin Teknopark'ta, geleceğe daha güçlü hazırlanmak ve hedefleri daha ileri taşımak noktasında açık bir kararlılığın bulunduğunun altını çizen Güzeloğlu, Mersin Teknopark'ın 2023 hedeflemesinde ve gelişim sürecinde zenginleştirici katkılarının var olduğunu da sözlerine ekledi. Konuşmaların ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçilirken, toplantıya katılanlara, MEÜ içerisindeki zeytinlerin Teknopark bünyesinde işlenmesiyle elde edilen zeytinyağı hediye edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin Teknopark kâr eden kuruluş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN