Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eski kent milliyetçiliği hastalığından kurtulduk

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Şerafettin Aşut, Adana ve Mersin'in 'eski ve basit kent milliyetçiliği hastalığı'ndan kurtulduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 31.7.2013
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Şerafettin Aşut, beraberindeki heyetle birlikte Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası ve Ticaret Borsası'nı ziyaret ederek, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Mersin ve Adana'nın birbirinden ayrılmaz bir bütün olduğunun vurgulandığı ziyaretlerde, Çukurova'nın yükselen bir değer olduğu bir dönemde birlik ve beraberlik ruhunun bu gücü daha da artıracağı dile getirildi. MTSO Başkanı Aşut, "Çok şükür o eski basit kent milliyetçiliği hastalığından kurtulduk" diye konuştu.

ARTIK RAKİP DEĞİLİZ

MTSO heyeti ilk ziyaretini ADASO'ya gerçekleştirdi. ADASO Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç'ın makamında kabul ettiği heyet adına konuşan MTSO Başkan Aşut, Adana'yı asla Mersin'den ayrı görmediklerini dile getirdi. Yeni dünyada artık ülkeler değil şehirler ve bölgelerin yarıştığına dikkat çeken Aşut, "Çukurova, yeni Türkiye'nin yeni Marmara'sı olmaya doğru ilerlemektedir. Çok şükür o eski ve basit kent milliyetçiliği hastalığından kurtulduk. Artık, Mersin ve Adana rakip değil dayanışma içinde tek bir bölgedir" dedi.

PAZAR ÇALIŞMALARI

MTSO heyeti, ATO'da da Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Menevşe ile görüştü. Aşut, burada yaptığı konuşmada, Mersin ve Adana'nın birbirleri ile olan ticaretinden daha çok, başka pazarlara beraber sıçrama çalışmalarını geliştirmelerini ve buna yönelik ortak pazar çalışmaları yapmaları gerektiğini vurguladı. ATO Başkanı Menevşe ise MTSO'nun bu inisiyatifi ve olumlu niyetinin bölgesel işbirliği adına çok önemli olduğunu ve umut verdiğini belirtti.

"MERSİN VE ADANA TEK VÜCUT"
Son ziyaretini ATB'ye gerçekleştiren MTSO heyetini Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Çalışkan makamında kabul etti. Çalışkan, tarımda lider olan Mersin ve Adana'nın Çukurova olarak aslında tek vücut olduklarını söyledi. Mersin ve Adana'nın arasına sınır çekilemeyeceğine vurgu yapan Çalışkan, iki kentin bundan sonra da her alanda dayanışmasının devam edeceğini kaydetti. Aşut da her Mersin projesinin aslında Adana'ya, Adana'ya çakılan her çivinin ise Mersin'e de değer kattığına inandıklarının altını çizdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski kent milliyetçiliği hastalığından kurtulduk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN