Türkiye'nin en iyi haber sitesi

OSB'deki meslek lisesi yönetime devredildi

Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Endüstri Meslek Lisesi, törenle Milli Eğitim Bakanlığı'ndan OSB yönetimine devredildi

Giriş Tarihi: 31.7.2013
Mersin Valiliği tarafından yürütülen 'Mesleki Eğitimi Geliştirme Projesi' kapsamında açılan Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Endüstri Meslek Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan OSB yönetimine törenle devredildi. Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu törendeki konuşmasında "Hedef, geride bırakılan her günü aşacak bir performans sergileyerek daha öteye ulaşmaktır" diye konuştu.

3 YILDA 26 MESLEK OKULU

Hizmet ederek sorumluluğu içerisindeki kurumu, birimi ve kenti daha iyiye götürmenin esas olduğunu söyleyen Vali Güzeloğlu,"Bunun için bıkmadan yorulmadan çalışmak gerekir. Çalışmayı yaşam felsefesi alan bir anlayışın sonunda varılacak yer başarıdır" dedi. Mersin'in okul öncesinden mesleki eğitime kadar yetersiz olduğunu ifade eden Güzeloğlu, "Yaptığımız atılımlarla eğitimde Mersin'i Türkiye'nin 1 numarası ve örnek alınan markası haline getirdik. Yüzde 20'lerde olan mesleki eğitim oranını Türkiye ortalamasını aşarak yüzde 50'lere getirdik. 100 olan mesleki okul sayısını da 3 yılda 126 yaptık. Mersin daha büyük hedefler elde edecek. Hiç kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu.

YAKINDA YATILI OLACAK

Konuşmasında, MTOSB Endüstri Meslek Lisesi'ne Türkiye'nin her tarafından talep olduğunu söyleyen Güzeloğlu, "Okulumuz yapılacak olan yurtla gelecek yıl yatılı hale gelecek. Teknik bir üniversite kampusu kadar iddialı olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
OSB'deki meslek lisesi yönetime devredildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN