Kızlar bakmıyor diye 11 ayda 55 kilo verdi

Giriş Tarihi: 1.8.2013

Aşırı derecede kilolu olduğu için kızlar tarafından reddedilen Mersinli Hüseyin Topal, bu durumu tersine çevirmek için inat etti ve sadece sporla 11 kilo verdi

Mersin'de muhasebecilik yapan 29 yaşındaki Hüseyin Topal, ikili ilişkilerinde hep reddedilen taraf olmaktan rahatsızlık duymaya başlayınca, hırs yaptı ve herhangi bir bitkisel ürün ya da hap kullanmadan sadece spor yaparak, 11 ayda 152 kilodan 97 kiloya düştü. Kilolu yıllarını 'kara günler' diye adlandıran Topal, zayıflayınca özgüveninin yerine geldiğini söyledi.

"HAYATTAN UZAKTIM"
Zayıflamadan önce aşırı kilosu yüzünden hiçbir sosyal aktivitesi olamadığını anlatan Topal, "Arkadaşlarımla gezemiyor, koşamıyordum. Halı saha maçları yapan arkadaşlarımı yıllarca sadece izlemekle yetindim. Arkadaşlarım bana sürekli lakaplar takıyordu. İnanın neredeyse adımı bile unutmuştum. Merdivenlerden çıkamıyor, ayakkabımı bağlamakta zorluk çekiyordum" dedi.

"HAYIR'DAN SIKILDIM"

Zayıflama kararını almasına neden olan en önemli etkenleri anlatan Topal, "Sürekli sağlık sorunlarım oluyordu. Nefes alıp vermekte dahi güçlük çekiyordum. Ama beni zayıflamaya iten en büyük sebep ikili ilişkilerden sürekli olarak 'hayır' cevabını almamdı. Artık canıma tak etti ve 'zayıflayacağım' dedim. Günde 3 saat spor yaparak 11 ay sonunda 55 kilo verip 97 kiloya düştü" diye konuştu. "

DÜZENLİ SPOR VE SABIR"

Kendisi gibi kilolu olan insanlara tavsiyede bulunan Topal şunları söyledi: Kendilerine şart koşup 'zayıflayacağım' desinler. Her ümitlerini yitirdiklerinde eski fotoğraflarına bakıp tekrar daha büyük bir hırsla zayıflama çalışmalarına devam etsinler. Asla 'Pazartesi' sendromuna kapılıp diyetlerini bozmasınlar. Düzenli spor ve sabırla tüm kilolar eriyip gidiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızlar bakmıyor diye 11 ayda 55 kilo verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN