Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Artuklu Üniversitesi kontenjanı doldurdu

Giriş Tarihi: 2.8.2013
ÖSYM'nin internet sayfasında açıklanan 2013 Yükseköğretime Geçiş Sınavı ve Lisans Yerleştirme Sınavı sonuçlarına göre Mardin Artuklu Üniversitesi'nin bütün lisans ve ön lisans programı kontenjanları doldu. Mardin Artuklu Üniversitesi'ne Türkiye'nin her yöresinden öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiğini ve üniversite adına bunun memnuniyet verici olduğunu belirten Öğrenci İşleri Daire Başkanı Tevfik Yardımcı, kendilerini tercih eden öğrenci sayısının her geçen yıl arttığını ifade etti.

GEÇEN YIL 533 MEZUN

Yeni bir üniversite olmasına rağmen yüzde 100'e yaklaşan doluluk oranı ile büyük bir başarıya imza attıklarını belirten Tevfik Yardımcı "Geçen yıl verdiğimiz 533 mezun öğrenci sayısına karşılık olarak 2013-ÖSYS yerleştirme sonuçlarında bin 889 öğrenci, üniversitemiz bünyesinde bulunan lisans ve ön lisans programlarını tercih etmiştir" dedi. Yeni akademik eğitim-öğretim yılına 4 bin 469 lisans ve ön lisans söğrencisiyle başlayacaklarını açıklayan Yardımcı, yüksek lisans ve doktora programlarına yerleşecek 600 öğrenciyle birlikte bu sayının 5 bin 69'a ulaşacağını söyledi.

KAYITLAR EYLÜL BAŞINDA

Mardin Artuklu Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanı Tevfik Yardımcı Öğrenci kayıtları ile ilgili duyurunun Mardin Artuklu Üniversitesi'nin resmi web sayfasında yapılacağını hatırlatarak, öğrenci kayıt tarihinin 3-7 Eylül olduğunu belirtti. Rektör Prof. Dr. Serdar Bedii Omay ise Artuklu Üniversitesi'nin öğrencilerine araştırmayı teşvik eden nitelikli, dinamik, etkin ve işlevsel öğretim programları sunduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Artuklu Üniversitesi kontenjanı doldurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN