Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep Sanayi Odası 30 milyar'a gözünü dikti

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, yeni dönemde en büyük hayallerinin, il geneli ihracatını 30 milyar dolara çıkarmak oduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 2.8.2013
Gaziantep sanayisinin son yıllardaki gelişimini "İnanılmaz" olarak değerlendiren Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, en büyük arzusunun ihracatta 30 milyar dolar seviyesini görmek olduğunu söyledi. Profesyonel iş yaşamında çok sayıda projenin hayata geçirilmesinde etkin rol oynayan Konukoğlu, GSO tarafından yürütülen ve hayata geçirilmesinde öncülük ettiği "Hassa-Dörtyol Tünel Projesi" ve "Şahinbey-Polateli Sanayi Bölgesi Projesi" ile Gaziantep ve Türkiye'yi 2023 hedeflerine bir adım daha yaklaştırmak istiyor. GSO'nun öncü ve örnek bir kurum olduğunu belirten Konukoğlu, "Odamız, üyelerinin ihtiyaçları ve gelişmeleri için hizmet etmeyi, Gaziantep sanayisinin ve bölgenin imajını yükseltmeyi görev edinmiştir" diye konuştu. Gaziantep'in büyümesinde her zaman aktif rol oynayan GSO olarak, sanayicinin vizyonunu açacak ve rekabet gücünü artıracak önemli projelere imza attıklarının altını çizen Adil Sani Konukoğlu, bugüne kadar "Aktif Sanayi", "Yeniden İhracat Seferberliği", "Kalite Seferberliği", "Marka Şehir Gaziantep", "Fuarlar Şehri Gaziantep", "Inovasyon Vadisi" ve "Ar-Ge'de Gaziantep" gibi önemli projeler gerçekleştirdiklerini hatırlattı.

İKİ ÇILGIN PROJE VAR
Konukoğlu, "çılgın proje" olarak adlandırdıkları iki projeleri hakkında şunları söyledi: "Gaziantep ile Hatay'ın Dörtyol ilçesi arasında ulaşımın iyileştirilmesini hedefleyen projemiz kapsamında, Gaziantep-Hassa arasındaki ara yol yüksek standartlı duble yola çevrilecek, Hassa-Dörtyol arasında tünel açılacak. Karayoluna Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından onay verilerek, karayolu ulaşım ağına alındı. Proje sanayicinin limanlara ulaşımını 270 kilometreden 107 kilometreye düşecek. Bölgede ekonomik kalkınmayı hızlandırmak için diğer illerle birlikte projeler de gerçekleştiriyoruz. Gaziantep-Kilis sınırında, 35 milyon metrekarelik alanda Şahinbey-Polateli Organize Sanayi Bölgesi kurma çalışmalarını sürdürüyoruz. Bakanlık müracaatlarını yaptık."

EĞİTİME ÖZEL ÖNEM
İşadamı kimliğinin yanı sıra sosyal konulara duyarlılığı ile tanınan Konukoğlu, özelikle eğitim sorununa büyük önem veriyor. Gaziantep'te 1961 yılında doğan Adil Sani Konukoğlu, iş hayatına çocukluk yıllarında babasının işletmesinde başladığını, okuldan çıkınca işletmeye giderek malzeme taşıdığını ve pamuk didiklediğini söyledi. Babasının işyeri olan herkesin çocukluk yıllarını orada geçirdiğini, bunun Antep'e özgü bir şey olduğunu belirten Konukoğlu, "Hiçbir Antepli tanımıyorum ki ilkokuldan önce bile elinden tutup babasının işyerine gitmesin" diyor.

ORTAK OLUNAN PROJELER
Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Başkanı Adil Sani Konukoğlu, ortak olarak yer aldıkları "Gaziantep Mesleki Eğitim Kompleksi", "Makine Halıcığı Araştırma ve Geliştirme Merkezi Kurulması Projesi" ile "Non-vowen ve Nano Teknoloji Araştırma Geliştirme Merkezi Kurulması Projesi" gibi farklı çalışmalar içinde de yer aldıklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep Sanayi Odası 30 milyar'a gözünü dikti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN