Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Esnaf ve bürokratlar Ahi sofrasına oturdu

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) tarafından geleneksel olarak düzenlenen iftar yemeği, esnaf ve sanatkarlar ile il bürokratlarını bir araya getirdi

Giriş Tarihi: 3.8.2013
Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nce (ESOB) geleneksel olarak sürdürülen iftar yemeği, esnaf ve sanatkarlar ile il bürokratlarını bir araya getirdi. İftara Vali Hasan Basri Güzeloğlu, daire müdürleri ve belediye başkanları ile il merkezinde kurulu esnaf odası başkan ve yöneticileri katıldı. Ahi sofrasında birlik ve beraberliğin daim olması mesajı verildi.

AHİLİKTE 'PAYLAŞIM' VAR

Mersin ESOB Başkanı Talat Dinçer, emeğin ve alın terinin gerçek sahibi küçük esnaf ve sanatkarların, sabahın seherinden gecenin geç vaktine kadar çalışan bir kesimi temsil ettiklerini belirterek, "Biz esnaf sanatkarların kökeni Ahilik kültürüne dayanır. Ahilik kökeninde esas olan ise birlik, beraberlik, dayanışma ve paylaşmadır" dedi. Vali Hasan Basri Güzeloğlu ise devletin en önemli görevinin millete hizmet etmek olduğunu söyledi. Esnafların birlik ve beraberliğin sağlayıcısı olduğuna vurgu yapan Güzeloğlu, "Saatlerce çalışarak etrafa yaydığı birlik ve beraberliğe dönük katkıları ihmal edilemeyecek esnaflarımız, ilimizin en önemli zenginliği olan bir arada yaşama kararlılığının sağlayıcılarıdır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esnaf ve bürokratlar Ahi sofrasına oturdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN