Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Küçük Elif: Bayramı babasız geçirmeyeyim

Adana'da ilik kanseri olan ve üç ay ömrü kaldığı söylenen 17 yaşındaki Elif Omitağ'ın son isteği, yaralama suçundan cezaevinde olan babasının bayramda yanında olması

Giriş Tarihi: 4.8.2013
Adana'da ilik kanseri olan ve doktorların üç ay ömür biçtiği 17 yaşındaki Elif Omitağ, 'Basit yaralama" suçundan babası Hayati Omitağ'ın cezaevine konulmasıyla yıkıldı. Talihsiz Elif, "Bayramı babasız geçirmek istemiyorum. Babam bayramda yanımda olsun" derken, anne Döne Omitağ, "Eşim 6 bin lira borcunu ödeyemeyince cezaevine konuldu. Eğer bu para ödenirse cezaevinden çıkacak. Ama o parayı bulacak gücümüz yok. Yavrum babasını göremeden ölecek" dedi.

ÜÇ AY ÖMRÜ KALDI
Seyhan'a bağlı Şakirpaşa Mahallesi'nde oturan Omitağ çiftinin 6 çocuğundan 5'incisi olan Elif, ilik kanserine yakalandı. Sosyal güvencesi bulunmayan aile çocuklarının tedavisini yaptıramayınca Elif her geçen gün kötüye gitmeye başladı. Son gittikleri doktor ise Elif'in üç ay ömrünün kaldığını belirtti. Baba Hayati Omitağ ise 5 yıl önce çıkan bir kavgada bir kişiyi yaralamış, tedavi masrafını ödemeyince gıyabında yargılandı ve hüküm giydi. Yakalanan talihsiz adam cezaevine konuldu.

6 BİN TL İÇİN CEZAEVİNDE

Babasının cezaevine girdiğini öğrenince çok üzülen küçük Elif, "Ne olur babam bayramda yanımda olsun. Onu görmeden ölmek istemiyorum. Yatağımdan kalkamıyorum. Her yerim yara içinde. Yoksa ben onun yanına giderdim" diye gözyaşı döküyor. Anne Döne Omitağ ise, "Eşim 6 bin lira ödeyemediğimiz için 436 gün cezaevinde yatacak. Ne yapacağız bilmiyorum" diye dert yandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küçük Elif: Bayramı babasız geçirmeyeyim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN