Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emniyetin kadın gücü

Gaziantep'te Yıldırım ve Çevik Kuvvet ekiplerinde görev alan kadın polisler suçlulara göz açtırmıyor

Giriş Tarihi: 12.8.2013
Gaziantep Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev alan kadın polisler, suç ve suçlularla mücadelede teşkilata katkı sağlıyor. Polis Meslek Yüksek Okulu'ndan bu yıl mezun olan ve kente ataması yapılan 14 kadın polis, Yıldırım Ekipler Amirliğinde görevlendirildi. Vatandaşların yoğun olduğu bölgelerde devriye gezen kadın polisler, karşılaştıkları kapkaç, gasp ve hırsızlık gibi olaylara anında müdahale ediyor.

ERKEKLER KADAR AKTİF
Çalışmalarıyla vatandaşın takdirini toplayan kadın polisler, yol uygulamaları ve operasyonlarda da görev alıyor. Poligonda eğitim atışı yapan kadın polislerin tabancayı ustalıkla kullanarak hedefi 12'den vurmaları dikkat çekiyor. İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın, kadın polislerin erkek polisler kadar aktif çalıştığını ve asayiş olaylarına müdahale ettiğini kaydetti.

YILDIRIM VE ÇEVİK

Kadın polislerin iş disiplini ve çalışmasından erkek personel kadar memnun olduklarını ifade eden Aydın, "Özellikle bu yıl mezun genç memur arkadaşlar kadromuza atandı. Bunların içinde kadın personelimiz de var. Bu yıl gelen tüm genç arkadaşlarımızı kadın personeller dahil hepsini Yıldırım ve Çevik Kuvvet ekibi olarak görevlendirdik. Şu an aktif bir şekilde vatandaşın huzur ve güvenliği için çalışıyorlar" dedi.

ÇOCUKLUK HAYALİ
Mesleğe yeni başlayan Selvinaz Bağlar çocukluktan beri insanların güvenliği ve huzuru için çalışabileceği bir meslek istediğini ve bunu başardığını anlattı. Çocukluktan beri polis olmayı hayal ettiğini dile getiren Bağlar, "İnsanların huzur ve güven içinde yaşaması benim için gerçekten önemlidir. O yüzden bu mesleği seçtiğim için çok mutluyum ve hiç pişman değilim" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emniyetin kadın gücü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN