Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Işıklı tabelalar tahrip ediliyor

Giriş Tarihi: 12.8.2013
Van Kültür ve Turizm İl Müdürü Muzaffer Aktuğ, ilin güzelliği adına yapılan görsellerin bazı duyarsız vatandaşlar tarafından kırılıp dökülmesine anlam veremediğini belirterek, tüm halkın bu konuda duyarlı olmasını istedi. Müdür Aktuğ, İzmir ile İstanbul fuarında açtıkları stantlarla Van'ı en güzel şekilde tanıttıklarını belirterek, adeta o stantları Van'a taşıdıklarını söyledi.

TURİSTLERİN İLGİ ODAĞI

Fuarların dönüşünde Van yazılı iki ışıklı tabeladan birini kaleye, birini de Havaalanı Kavşağı'na kurduklarını ifade eden Aktuğ, "Van Kalesi'ndeki ışıklı tabela, kurulduğu günden beri insanların beğenisini kazanıyor. Gelen yerli ve yabancı turistler bu Van yazılı ışıklı tabelalar önünde fotoğraf çektiriyorlar. Gecede çok güzel ışık saçıyor. Görüntü itibariyle çok güzel" dedi.

PARAMPARÇA OLDU

Aynı görüntüyü havaalanında da yakalamak istediklerini, ancak bazı duyarsız vatandaşlar tarafından tabelanın parçalandığına dikkat çeken Aktuğ, "Gerek karayolu, gerekse havayolu olarak Van'ın girişinde bulunan Van kedisi heykelinin yanına tabelayı kurduk. Ancak birkaç gün sonra maalesef tabelamız paramparça olmuştu. Vatandaşların bu konuda duyarlı olmalarını bekliyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Işıklı tabelalar tahrip ediliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN