Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karpuz ve pamuk ceyhan'da anıtlaştırıldı

Giriş Tarihi: 12.8.2013 13:49

Ceyhan'da şehrin adıyla özdeşleşen ceyhan karpuzu ve beyaz altın olarak tabir edilen pamuk, şehrin önemli kavşaklarında anıtlaştırıldı.

Adana'nın en büyük ilçelerinden biri olan Ceyhan'da şehrin adıyla özdeşleşen Ceyhan Karpuzu ve beyaz altın olarak tabir edilen Pamuk, şehrin önemli kavşaklarında anıtlaştırıldı.
Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Ceyhanlı Yazar ve Romancı Orhan Kemal'in deyimi ile Ceyhan'ın, bereketli topraklar üzerine kurulduğuna dikkat çekerek, 'Belediyemiz tarafından daha önce yapılan ve açılışı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev ile Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen Türkiye-Azerbaycan Kardeşlik Parkı'nın içine petrolü sembolize eden bir anıt yapmıştık. Şimdi ise Ceyhan'ın adı ile özdeşleşen karpuz ve pamuğu da anıtlaştırdık' dedi.

Sözlü, 'Ceyhan Karpuzunu bilmeyen yoktur. Biz de Ceyhan Karpuzunu anıtlaştırarak ilçemizin önemli kavşaklarından Mehmetçik Kavşağına diktik. Ceyhan girişindeki Alpaslan Türkeş Bulvarı ile Özdemir Sabancı Bulvarı kavşağına da yine Çukurova'nın sembolü olan ve bölgemizde beyaz altın olarak bilinen Pamuk anıtı yaptık. Takdir Ceyhanlı hemşerilerimizindir' dedi.
İlçenin sembolü olan karpuz ve pamuk anıtlarının Ceyhan için çok manidar olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Sözlü, bu kompozisyonun ortaya çıkartılmasında ve yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karpuz ve pamuk ceyhan'da anıtlaştırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN