Türkiye'nin en iyi haber sitesi

20 bin öğrenci Harran'ı seçti

Giriş Tarihi: 15.8.2013
Şanlıurfa'da eğitim veren Harran Üniversitesi'nin öğrenci sayısı 20 bine ulaştı. 2013-14 öğretim yılında Harran Üniversitesi'ne bağlı fakülte ve meslek yüksekokullarına öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Rektör Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, ÖSYM tarafından üniversiteye tanınan 5 bin 49 kontenjan için gelecek öğrenci sayısının 4 bin 524 olduğunu söyledi.

TERCİH YÜZDE 95

Türkiye'de birçok üniversiteyi geride bırakan Harran Üniversitesi'ne bu yıl beklentilerin üzerinde öğrenci kayıt yaptıracak. Rektör Mutlu, yüzde 95'lik bir dilimle tercih edilen Harran Üniversitesi'nin, ülke ve bölge eğitiminde büyük bir misyonu üstlenip, bu alanda kendisinden önce kurulan birçok üniversitenin önüne geçtiğini belirtti.

20 BİNE ULAŞTI
Üniversitenin kendisini aştığını kaydeden Mutlu sevinçli olduklarını ifade ederek, "Tercih edilmek güzel bir konu. Tercihin yanı sıra bilimsel başarılarda da iyi bir noktadayız. Tabi bu bize ağır bir sorumluluk yükleyip daha çok çalışmamızı gerektiriyor" dedi. Rektör Mutlu, birkaç meslek yüksekokulu dışında kontenjanların dolduğunu aktardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
20 bin öğrenci Harran'ı seçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN