Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Yaşar Bayboğan'ı minnetle anıyorum"

Giriş Tarihi: 16.8.2013

Ankara'ya atanan Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, Çağ Üniversitesi kurucusu Yaşar Bayboğan'ın eğitime yaptığı yatırımlardan övgüyle bahsetti

Bayboğan Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfü Bayboğan'a veda ziyaretinde bulunan Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, üniversitenin kampus olanaklarını çok beğendiğini ve dünya standartlarında bir eğitim verildiğini söyledi. Üniversitenin kurucusu Yaşar Bayboğan'ın Türk eğitimine büyük hizmetlerde bulunduğunu anlatan Kaymakam Güldibi, "Kendisini bir kez daha şükran, minnet ve rahmetle anıyorum. O her zaman kalbimizde yaşayacak" dedi.

VEDA ZİYARETİNDE BULUNDU
Üç yıl boyunca görev yaptığı Tarsus Kaymakamlığı'ndan İçişleri Bakanlığı 1. Derecede Hukuk Müşavirliğine atanan Orhan Şefik Güldibi, Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Bayboğan'a veda ziyaretinde bulundu. "Çağ Üniversitesi'nin ilçemiz sınırları içerisinde bulunması bize her zaman gurur verdi. Rahmetli babanızdan devraldığınız bayrağı daha ilerilere taşıdınız. Sizi, Çağ Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Bayboğan'ı tüm yönetim kadrosunu yürekten kutluyorum" diye konuştu.

EĞİTİME ÖZEL ÖNEM

Kaymakam Orhan Şefik Güldibi'nin gerçek bir devlet adamı olduğunu, gidişinin Tarsus için bir kayıp olarak algılanacağını belirten Bayboğan Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Bayboğan, "Toplumsal gelişime öncülük eden üniversitemiz bu misyonunu sonsuza dek sürdürecektir. Tarsus Kaymakamlığı göreviniz süresince sizlerin başarılı çalışmalarınıza yakından tanıklık ettik. Her zaman eğitime herkese örnek olacak çok özel destek verdiniz. Bu yakınlığınızı takdirle karşıladık" şeklinde konuştu.

HEDEF İLK 100'E GİRMEK
Başkan Lütfi Bayboğan Kaymakam Güldibi'ne veda ziyareti nedeniyle bir plaket sunarken, "Çağ Üniversitesi olarak Avrupa Birliği'nin eğitimdeki tüm kalite kriterlerini yerine getirmiş bulunmaktayız. Bu yüzden öğrencilerimizin diplomaları Avrupa Birliği üye ülkelerde geçerli hale gelmiştir. Üniversitemiz eğitim kadrosu oldukça güçlü, tecrübeli ve profesyoneldir. Bundan sonraki hedefimiz, kalite kriterlerini daha yukarı çekmek ve globalde ilk 100 arasına girmek" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Yaşar Bayboğan'ı minnetle anıyorum"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN