Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güneye daha çok hizmet gidecek

Giriş Tarihi: 20.8.2013
Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, mahalle muhtarlarını kabul ederek, sorunlarını dinledi, yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Mahalle muhtarları ile Başkanlık Toplantı Salonu'nda bir araya gelen Zihni Aldırmaz, geçmişte ihmal edilen güney mahallelerine daha fazla hizmet götüreceklerini söyledi.

BÜTÜN CADDELERE ASFALT

Aldırmaz yürüttükleri çalışmalar hakkında şöyle konuştu: "Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğundaki tüm ana cadde ve bulvarları asfaltlayacağız. Şimdiye kadar 154 çıkmaz sokak açtık, bu sayı seçime kadar 200 olacak. Türkmenbaşı Bulvarı'na Obalar Caddesi'ne bağladık. Artık kuzeyden gelen bir Adanalı hiçbir kesintiye uğramadan, şehri dolaşmadan sanayiye gidebilecek. Ayrıca Denizli Mahallesi'nde tren hattında Mustafa Kemal Paşa Bulvarı ile Türkmenbaşı Bulvarı'nın kesiştiği noktada yol tünelle hattın altından geçecek ve Havaalanı Kavşağı'na ulaşacak. Planmamızda Regülatör Köprü altında 4 köprü var."

İHMALİN AÇIĞI KAPANACAK
Güney mahalleleri ile Adana'nın diğer ihmal edilmiş bölgelerinin kentin diğer bölgeleri ile arasındaki hizmet farkını ortadan kaldırmaya çalıştıklarını anlatan Zihni Aldırmaz, "Seçime kadar bu mahallelerin eksikleri tamamlanacak" ifadesini kullandı. Zihni Aldırmaz, günlük 3 bin 600 ton kapasiteli asfalt fabrikası kurulduğunu kaydererek, "Bu hizmetlerin hepsini tasarrufla yapıyoruz. Adana'yı doğu batı, kuzey güney diye ayırmadan hizmet götürüyoruz. Ancak ihmal edilen bölgelere biraz daha fazla önem veriyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güneye daha çok hizmet gidecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN