Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Derinlerdeki büyülü dünya

Ayşegül Dinçkök'ün Endonezya'nın Sulawesi adasındaki eşsiz sualtı dünyasını ve canlılarını yansıttığı 'Derin Tutku' sergisi Hatay'ın Arsuz ilçesinde açıldı

Giriş Tarihi: 21.8.2013
Ayşegül Dinçkök'ün Endonezya'nın Sulawesi adasındaki sualtı dünyasını yansıttığı fotoğraflarından oluşan ve sergilendiği her şehirde büyük ilgi gören 'Derin Tutku' sergisi Van'dan sonra Hatay'ın Arsuz ilçesinde özel bir davetle açıldı. İlk olarak MSGSÜ Tophane-i Amire Tek Kubbe Binası'nda açılan daha sonra Mardin ve Van'a taşınan sergi, 1-31 Ağustos tarihleri arasında Arsuz'da İskender Sayek Evi'nde bir ay boyunca ziyaretçilere açık olacak.

ÇOCUKLAR RESMETTİ
Davete Hatay Yerel yönetimin yanı sıra milli sporcumuz Şahika Encümen ve Adeniz Koruma Derneği Başkanı Zafer Kızılkaya gibi isimler katıldı. Türk Tabipler Birliği Eski Başkanı Dr. Füsun Sayek'i anmak amacıyla Arsuz yöresinde her yıl düzenlenen "Füsun Sayek Sağlık ve Kültür Etkinlikleri'nin yedincisi gerçekleşiyor. Derin Tutku bu etkinlik kapsamında Arsuzlular ile buluştu ve çocuklar sergiden akıllarında kalanı hem resmetti hem de düşüncelerini Ayşegül Dinçkök ile paylaştı.

KADIN BALIKÇILARA

Dinçkök'ün çektiği birbirinden özel kareler Suawesi adasının derinliklerinde bulunan mercan resiflerine de tanıklık ediyor. Küratörlüğü Thierry Bouet'in bilimsel danışmanlığını ise Zafer Kızılkaya'nın yaptığı sergi önemli bir sosyal sorumluluğa da imza attı. Fotoğrafların satışından elde edilen gelir, "Ege'nin Kadın Balıkçıları" projesine aktarılarak, zor şartlarda çalışan kadın balıkçıların iş ve yaşam standartlarını iyileştirmek için kullanıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Derinlerdeki büyülü dünya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN