Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya-Mersin yol çilesi bitiyor

Giriş Tarihi: 23.8.2013
AK Parti Mersin Milletvekili Uzun, 'Akdeniz Sahil Yolu Projesi' kapsamında Antalya- Mersin karayolunun 2015'de bölünmüş yol olarak bitirileceğini belirtti. Uzun, çalışmanın tamamlanması ile 9 saati bulan Antalya- Mersin arasının 5 saate kadar düşeceğini ve virajlar nedeniyle pek çok sürücünün kabusu haline gelen karayolunun standart bir yola dönüşeceğini ifade etti.

CESARET BİLE EDEMEDİLER

Antalya-Mersin arası duble yol yapımı çalışmasının devam ettiğini vurgulayan Uzun, "Keşke bizden önceki hükümetler böyle projeleri başlatabilseydi ama cesaret bile edemediler. Antalya- Mersin arası 431 kilometre uzunluğunda. Dağlar delinip, tünellerle yol açılıyor. Güzergah üzerinde 23 adet 18 bin 746 metre uzunluğunda çift tüp tünel, 11 adet 3 bin 674 metre viyadük bulunuyor" dedi.

TÜRKİYE TURİZMİNE KATKI
Yatırımların sadece Mersin için değil, Türkiye açısından da çok önemli kazanımları olacağını belirten Uzun, "Otoyol bağlantılarının Akdeniz'e ulaşması, gerek Antalya hattına gerekse İç Anadolu ve Türkiye bağlantısına çok büyük katkı sağlayacak. Mersin-Antalya karayolunu duble yol haline getirme çalışmaları 2014'e kadar tamamlanacak. Antalya- Mersin yolunun tamamı ise 2015'te bölünmüş yol olarak bitirilecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya-Mersin yol çilesi bitiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN