Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu kahvede çalışanlar gönül gözüyle görüyor

Giriş Tarihi: 24.8.2013

Karaman Belediyesi'nin açtığı "Gönül Gözü Kahvesi"nde çay ve kahve servisini görme engelli çalışanlar yapıyor

Karaman Belediyesi'nin açtığı "Gönül Gözü Kahvesi" çalışanlarının tamamına yakını engelli vatandaşlardan oluşuyor. Engellilerin rahatlıkla hizmet verebilmesi için dizayn edilen mekândaki karanlık odada görme engelli çalışanlar tarafından servis yapılarak, misafirlere engellilerin hangi şartlarda yaşadıkları anlatılmaya çalışılıyor.

ENGELLİLER DÜŞÜNÜLDÜ

Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu, tüm çalışmalarda engellilerin düşündükleri ifade ederek, "Yeni yol ve kaldırım çalışmalarında engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak uygulamalar yapıyoruz. Yeni imar planı yaptık. Bu planda engelli vatandaşların; hamileler, yaşlılar ve çocukların rahatlıkla yaşayabileceği bir şehir tanzim etmeye çalıştık" diye konuştu.

SOSYAL SORUMLULUK İÇİN

Yaklaşık bir senedir engellilere istihdam sağlayacak, onların bir araya gelebilecekleri, toplumla kaynaşabilecekleri bir mekân üzerinde çalıştıklarını, bunu da "Gönül Gözü Kahvesi" ile hayata geçirdiklerini anlatan Uğurlu, şunları kaydetti: "Burası Gönül Gözü Kahvesi. Yani gönlüyle görenlerin kahvesi. Karaman Belediyesi'nin sosyal sorumluluk projelerinden bir tanesi. Burada çalışanların tamamına yakını engellilerden oluşuyor. Çalışanları, başka bir sosyal kurumdan destek görmeyen arkadaşlardan belirlemeye gayret gösterdik. Kentin ortasında, yeşillikler içinde kalan bu mekânı engelli arkadaşlarımızın rahatlıkla kullanabilecekleri, servis yapabilecekleri şekilde düzenledik".
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu kahvede çalışanlar gönül gözüyle görüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN